Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Nauka kursu C++ na innym kompilatorze - Visual Studio 2019

Ostatnio zmodyfikowano 2019-04-06 17:40
Autor Wiadomość
Szary_Wilk
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Nauka kursu C++ na innym kompilatorze - Visual Studio 2019
» 2019-04-06 17:11:25
Witam.

Chciałem zapytać, czy podejmując naukę kursu języka C++ w kompilatorze Microsoft Visual Studio 2019 nie będę mieć problemów z przebiegiem nauki. Napotkałem już pierwszy problem - przy kompilacji pierwszego programu z kursu:

#include <cstdio>
int main()
{
    printf( "Test dzialania Code::Blocks" );
    return 0;
}

W kursie jest napisane, że powinna się otworzyć konsola i wyświetlić napis:

Test dzialania Code::Blocks
Process returned 0 (0x0)   execution time : 0.069 s
Press any key to continue.

Po uruchomieniu kompilacji w Visual Studio program skompilował się pomyślnie, ale nic nie zostało wyświetlone. Czy coś zrobiłem źle? Czy te dwa kompilatory różnią się na tyle, że będzie to dla mnie kłopotliwe?

Bardzo proszę o pomoc.
P-174343
pekfos
» 2019-04-06 17:40:59
Możesz mieć wyłączoną konsolę. W ustawieniach projektu, w Linker, System, Subsystem ustaw Console. Jedyne co program wypisuje to "Test dzialania Code::Blocks", resztę wypisuje środowisko programistyczne, więc może wyglądać to inaczej, lub może nie być niczego poza wyjściem programu.

Czy te dwa kompilatory różnią się na tyle, że będzie to dla mnie kłopotliwe?
Nic, co by miało znaczenie na początku nauki. Visual Studio do znacznie lepsze środowisko, ale jest też cięższe od C::B. Zaczynając naukę będziesz pisać dużo małych programów, więc albo twórz projekty 'Console Application' (które mają generalnie słabe ustawienia, przynajmniej w 2017, ale mają domyślnie włączoną konsolę), albo skonfiguruj sobie 1 projekt i tylko zmieniaj kod.
Zapoznaj się też z » Kurs C++ » Poziom XDebugowanie na przykładzie Visual Studio 2017 lekcja.
P-174344
« 1 »
  Strona 1 z 1