Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Skąd brać zlecenia na kod C++

Ostatnio zmodyfikowano 2023-12-12 10:22
Autor Wiadomość
pvalue
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Skąd brać zlecenia na kod C++
» 2019-05-05 16:45:17
Dzień dobry!

Kiedyś na studiach interesowałem się c++ dosyć mocno (wymogi uczelni, kierunku), jednakże kubeł zimnej wody wylał na mnie rynek,
brak firm produkujących oprogramowanie stricte w C++ w mojej okolicy, a mieszkam na śląsku SIC! Owszem były 2-4 firmy, dostanie tam praktyki graniczyło z cudem, że nie wspomnę o pracy. To było w roku 2006. Poddałem się.
Jest rok 2019 trochę czasu minęło rewolucji technologicznych już było kilka od tego czasu, powstało w internecie dużo dobrych stron, blogów czy v-blogów jest ok. Problem jest teraz tej natury ze chciałbym zostać freelancerem i nie mam pojęcia skąd brać zlecenia. Przez przypadek odkryłem stronę https://challengerocket.com/ jest to jakby część tortu. Brakuje zleceń od zwykłych ludzi, owszem jest goldneline, oferia a to jeszcze nie to.
I tu Pytanie do was drodzy czytelnicy Jak żyć? skąd je brać zlecenia na soft napisany w c/c++?
P-174585
DejaVu
» 2019-05-05 21:33:34
Nikt nie wystawi Ci zleceń na C++, bo zlecenia się wystawia co najwyżej na gotowe produkty, a takich w C++ się nie wytwarza.
P-174591
pvalue
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2019-05-06 07:01:03
Tak, w pewnym sensie rozumiem. To z jakiego języka programowania się skorzysta zależy od wielu czynników. Jednakże musi być coś co przemawia za C/C++. Zlecenia można by przyjmować od start-upów, jednak najczęściej właściciele wybierają technologie webowe.
Jeszcze jest jedna ważna sprawa budowanie teamu, i tutaj przychodzi z pomocą wasz serwis.
P-174592
pekfos
» 2019-05-06 13:45:46
Brakuje zleceń od zwykłych ludzi
Zlecenia można by przyjmować od start-upów, jednak najczęściej właściciele wybierają technologie webowe.
Celujesz w złe miejsce. Dlaczego zwykli ludzie, czy start-upy potrzebujące strony internetowej mieliby chcieć coś a) od Ciebie, b) w C/C++. C/C++ na rynku to głównie HPC i utrzymywanie kodu już napisanego w C/C++. Lepsze perspektywy masz raczej jako programista w firmie, która się zajmuje czymś z tych dwóch. Jak jakiś start-up idzie w modne głębokie sieci i chce przyspieszyć uczenie, prędzej pójdzie do takiego Intela ze zleceniem na zoptymalizowanie ich przypadku, niż zatrudni freelancera - chyba że masz się czym zareklamować i jesteś tu jakoś konkurencyjny.
P-174594
pvalue
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2019-05-06 14:23:53
Dziękuję za odpowiedzi!
Co do rynku HPC jest on zarezerwowany dla głownie uczelni, ostatnio liczą ciężko kolonie bakterii, z tego co zdarzyłem się zorientować. Natomiast utrzymanie kodu to raczej w firmach mających ukształtowaną pozycje na rynku.
Pozdrawiam
P-174595
pvalue
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2022-07-30 07:18:00
Mineło 3 lata od tego postu nt. Zleceń. Przez ten czas dowiedziałem się o wykorzystaniu C++ w systemach embedded (wbudowanych). Jest to ciekawa linia programistyczna wymagająca znajomości trochę hardware jak i Real Time OS. Wykonałem mały research i dużo zleceń jest od zbrojeniówki na b2b widełki 9-12 tyś zł, jednakże chodzi o systemy tzw. dziewicze dla których dokumentacja może być niedostępna. Dalszą linią zarobkową jest system QT w branży automotive, tutaj zarobki na b2b sięgają do 20 tyś zł. Tak tak to wszystko w C++. Zdarzają się firmy które produkują jakąś aplikacje jednakże zarobki są średnie do 6k. Kolejną częścią szukania zleceń jest branża gier, jednakże często w niej pracuje się z pasji (za darmo) ponieważ dostęp do enginów jest ograniczony przez zasobność portfela danej firmy.
P-179593
pekfos
» 2022-07-31 16:19:03
Udało się z jakimiś zleceniami przez te 3 lata?

dużo zleceń jest od zbrojeniówki na b2b widełki 9-12 tyś zł, jednakże chodzi o systemy tzw. dziewicze dla których dokumentacja może być niedostępna.
B2B w zbrojeniówce może mieć spore wydatki na start, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą informacje niejawne. A pewnie wchodzą skoro dokumentacja jest "niedostępna".
P-179594
pvalue
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2022-09-03 10:37:46
do zleceń polecam serwis https://useme.com/pl/, nie trzeba mieć dg, aby wykonywać zadania
P-179629
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona