Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Gra 2D - pierwsze stracie

Ostatnio zmodyfikowano 2010-08-08 22:02
Autor Wiadomość
Handy90
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Gra 2D - pierwsze stracie
» 2010-08-07 19:12:45
ELO,
sorry, że znów ten sam temat poruszam ale niechcący poprzedni zamknąłem:)
To dla rozjaśnienia. Chodziło w jaki sposób zrobić grę ala Tibia. Więc tak:
1. Nauczyć się podstaw C++
2. Ogarnąć bibliotekę Allegro
3. Poczytać o WinSock (komunikacja klienta z serverem, tak jak w Tibii)
4. Mieć 5 lat wolnego czasu:)

Tu podam link do gotowego silnika http://otsoft.pl/?frontpage=download&p=229. Zobaczcie jak to jest napisane, może wcale nie w Allegro.

Pozdrawiam wszystkich:)
Piotrek

P-20574
kamillo121
» 2010-08-07 19:15:51
niekoniecznie musisz używać allegro, żeby od podstaw się uczyć pisać gry w 2d MOŻESZ zacząć uczyć się wykorzystywać allegro ale to nie jest powiedziane, że musisz. Możesz również użyć sdl, direct draw open gl itd
Wszystko zależy od twojego doświadczenia i umiejętności więc zamiast pisać tematy tego typu może naucz się biblioteki 2d napisz sobie prosta gierkę single player potem ulepszaj ulepszaj a jak będzie dobra twoim zdaniem to spróbuj napisać klienta i serwer i zobaczysz z czy to się je

tematy można otwierać ;]
P-20575
lenrokskate
» 2010-08-07 19:29:04
Odpuść sobie takie gry Handi (czy jakoś tam) bo dobrą grę napiszesz za 5 do 10 lat i to z dużą ekipą. Napisanie podróby gry która już instnieje, i w dodatku z tylko kilkoma rzeczami zmienionymi mija się z celem. Moim zdaniem jeśli masz zamiar uczyć się programowania tylko dla takich rzeczy to możesz sobie odpuścić. Do takiej gry trzeba bardzo dobrze znać programowanie obiektowe, a to i mi sprawia duże rtudności. A ty nawet nie zacząłeś
P-20577
lynx
» 2010-08-08 01:20:52
Handy90,
mógłbyś nas nieco jaśniej poinformować o co Ci chodzi w założonym przez Ciebie temacie?

Nie zadałeś żadnego pytania, niewygląda mi ten tekst na artykuł i w sumie najlepiej pasowałby do kosza. :)


A tak w ogóle to powinieneś mieć też opcję otworzenia tematu który został zamknięty przez Ciebie.
P-20591
Handy90
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-08-08 14:56:51
No chodziło o to co trzeba zrobić by stworzyć taką grę coś jak tibia, że masz swojego ludka, trenujesz go, zdobywasz lvl, jakieś itemki, itp. Najlepiej zobacz ten link co podałem w pierwszym poście i zobacz jak to jest zrobione w jakiej technologii itp. Wtedy będziesz mi mógł powiedzieć jakim szlakiem podjąć naukę.
No i chodzi o to, że byłby klient dzięki któremu można łączyć się z serwerem.
P-20596
pekfos
» 2010-08-08 18:22:10
a napisałeś kiedyś grę 2d rpg dla jednego gracza z npc, questami, przedmiotami, czarami i tym wszystkim co powinno się znajdować w RPG?
masz jakiekolwiek doświadczenie??
Jeśli nie to daruj sobie, więcej pożytku miałbyś z pisanie czego innego niż takiego czegoś.
Jeśli serwer jest na twoim komputerze i tylko ty byś grał w to, to po co robić grę mmorpg? Kto by chciał grać w coś co nawet nie może się równać z tibią sprzed 10 lat?
P-20601
Handy90
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-08-08 20:59:48
O boshe jak czytam taką odpowiedz jak kolega wyżej napisał to ... się chcę. Po co wy mi piszecie żebym czegoś takiego nie robił itp. Nawet jak ja bym grał i mój kolega to co z tego. Chcę takie coś zrobić i wszystko na ten temat i pytam się was jak to osiągnąć tak w skrócie. Myślę, że temat już wyczerpany.
pozd.
P-20605
lynx
» 2010-08-08 22:02:53
No chodziło o to co trzeba zrobić by stworzyć taką grę...
Przecież sam sobie odpowiedziałeś w pierwszym poście:

1. Nauczyć się podstaw C++
2. Ogarnąć bibliotekę Allegro
3. Poczytać o WinSock (komunikacja klienta z serverem, tak jak w Tibii)
4. Mieć 5 lat wolnego czasu

Więc jedyną drogą by coś porządnego napisać jest praca, a nie zakładanie tematów o tym co zrobisz jak nauczysz się podstaw c++. - Najpierw się naucz, najlepiej zainwestuj w jakąś dobrą książkę (nie musi być też o c++), a później możemy pogadać. :)
P-20609
« 1 »
  Strona 1 z 1