Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Ustawienia programu Code::Blocks

Ostatnio zmodyfikowano 2010-08-12 09:52
Autor Wiadomość
Pakrys41
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Ustawienia programu Code::Blocks
» 2010-08-11 16:15:21
Zainstalowałem program Code::Blocks ver.10.05 z MinGW.
Przypadkowo przez nie uwagę zamknąłem okienko "Management" w którym pokazywane są opracowywane pliki projektu programu(Workspace).
Po zamknięciu program Code::Blocks stał się bezużyteczny. Nie mogę znaleźć opcji w ustawieniach która by mi przywróciła okienko "Management".
Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. 
P-20697
kamillo121
» 2010-08-11 16:39:44
wejdź w  "wiev"  "layouts" "delete current"  i potem potwierdź(yes)i powróci do standardu ;]
P-20698
Elaine
» 2010-08-11 17:50:17
View -> Manager?
P-20699
Pakrys41
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Ustawienia programu Code::Blocks
» 2010-08-12 08:53:12
Po napisaniu prośby o pomoc, próbowałem sam rozwiązać problem.
Usunąłem CodeBlocka z komputera i wyczyściłem rejestr z wpisów jakie pojawiły się podczas instalacji tego programu.
Ponowna instalacja nie spowodowała że pojawiło się okienko "Management". Oznacza to że nie można poprzez rejestr dotrzeć do jakiegoś pliku w którym są zapisane ustawienia i go usunąć. Prawdopodobnie w katalogu "system32" została podmieniona jakaś biblioteka.
Ponadto sam CodeBlocks nie jest najlepiej opracowany:
-brak w nim podpisu cyfrowego tz. nie przeszedł testów zgodności z system operacyjnym "Microsoftu"
-brak jest polskiej wersji językowej, programy które trafiają na obszar Unii Europejskiej powinny mieć języki krajów Unii; a jeśli autorom nie chciało się załączyć tłumaczeń to mogli dołączyć do programu angielski plik językowy, wtedy kto by chciał mógłby zamienić wpisy w języku angielskim na polskie.
-jeśli wejdzie się w "ustawienia" i tam wybiera się jakąś opcję to okno skacze do góry i aby zaznaczyć opcję trzeba to okno ściągać do dołu.
Według mojej oceny CodeBlock jest gorszy od Dev-Cpp, a zdecydowanie gorszy jest od Relo2+Borland 5.5 lub Relo2+MinGW.
P-20718
SeaMonster131
» 2010-08-12 09:52:56
-brak w nim podpisu cyfrowego tz. nie przeszedł testów zgodności z system operacyjnym "Microsoftu"
A do czego to potrzebne?

-brak jest polskiej wersji językowej
To do szkoły języka angielskiego sie uczyć :P

jeśli wejdzie się w "ustawienia" i tam wybiera się jakąś opcję to okno skacze do góry i aby zaznaczyć opcję trzeba to okno ściągać do dołu.
Ja nic takiego nie zaobserwowałem.

Według mojej oceny CodeBlock jest gorszy od Dev-Cpp, a zdecydowanie gorszy jest od Relo2+Borland 5.5 lub Relo2+MinGW.
To kwestia gustu... :)

A co do tego okienka, to odp już Ci @Iname napisał :P
klikasz VIEW -> MANAGER :P Albo naciskasz SHIFT+F2...
Pozdr
P-20720
« 1 »
  Strona 1 z 1