Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Problemy z utworzeniem tablicy

Ostatnio zmodyfikowano 2019-12-31 13:49
Autor Wiadomość
Ashey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Problemy z utworzeniem tablicy
» 2019-12-31 11:40:22
Witam ostatnio w codeblocks napisałem prościutki program, nie będę go tu wklejać, ale dam fragment o który mi chodzi:

    int ile;
    cin >> ile;
    int liczby[ile];

w codeblocks to działało i utworzyło mi tablice o "ile" ilości elementów podanej z klawiatury, ten sam program działa mi bez problemu na repl.it, natomiast uruchomiłem go w visual studio i tam już za każdym razem dostaję błąd:

    expression must have a constant value

Powiedzcie mi czy to ja popełniam błąd i faktycznie nie można deklarować tablicy za pomocą zmiennej i powinienem podawać zawsze stałą wartość, czy to jakiś błąd visual studio i jeśli tak to co mam zrobić, żeby to działało. No i najważniejsze pytanie: Dlaczego ten sam kod działa bez problemu w codeblocks?
P-175897
nanoant20
» 2019-12-31 12:06:57
Powiedzcie mi czy to ja popełniam błąd
Tak. Poczytaj o tablicach dynamicznych.
Ten program za każdym razem działał nieprawidłowo.
Jeżeli dostawałeś wyniki prawidłowe to był to tylko zwykły fart

Zarządzanie pamięcią new, delete
P-175898
Ashey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2019-12-31 12:41:25
Czyli nie mogę rezerwować w ten sposób za pomocą stałej tylko musze to na wskaźnikach i z tymi new i delete? Miałem świadomość ze takie coś jest ale nie rozumiem tego jeszcze, byłem ciekaw o co chodzi i czemu to działa w  codeblocks skoro jest pozornie źle, dzięki wielkie za pomoc, poczytam o tym napewno bo ja ten kurs przerabiam cały i już dochodze do wskaźników.
P-175899
pekfos
» 2019-12-31 13:49:38
Ten zapis jest poprawny w C i jest wspierany przez niektóre kompilatory C++ jako niestandardowe rozszerzenie. Zgodnie ze standardem C++, rozmiar tablicy musi być stały i znany w czasie kompilacji.
P-175902
« 1 »
  Strona 1 z 1