Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[QT] Instalacja qt creatora

Ostatnio zmodyfikowano 2020-01-16 20:10
Autor Wiadomość
Bartex321
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[QT] Instalacja qt creatora
» 2020-01-16 20:10:53
kilka dni temu zresetowałem windowasa(10) i mam problem z instalacją qt creatora:

1. Po włączeniu pokazuje się okno z następującym tekstem:
Następujące wtyczki są błędne i nie mogą zostać załadowane: UpdateInfo
Szczegóły :Błąd inicjalizacji wtyczki: Aktualizator "C:\Qt/MaintenanceTool.exe" nie jest plikiem wykonywalnym. Sprawdź instalację.
(W folderze qt nie ma pliku MaintenanceTool.exe, ale jest min.: MaintenanceTool.exe.new)

2. Przy próbie utworzenia nowego projektu okazuje się, że nie ma żadnych zestawów narzędzi, a w ustawieniach jest tylko jeden kompilator do C: Clang, mimo tego, że zainstalowałem pełną(ponad 50GB wersję) qt 5.12.6 z ponad 5 kompilatorami, a w menu start mam nawet działającą aplikację Designer 5.12.6 (MinGW 7.3.0 64-bit), niestety nie skompiluję w niej projektu

Przepraszam, że was tak męczę i bardzo proszę o pomoc :)

EDIT:
Odinstalowanie(ręczne usunięcie folderu) i zainstalowanie ponownie rozwiązało problem nr.1(instalowałem z wyłączonym antywirusem, na uprawniniach administratora)
Co do problemu nr.2 ręcznie podałem ścieżki do kompilatora, debuggera i wersji qt - działa, lecz nadal nie wiem czemu nie znalazło tego automatycznie :?, tym bardziej, że znalazło zarówno debuggery, jak i kompilatory z visual studio(jak widać najciamniej pod latarnią).
Temat pozostawiam otwarty, gdyby ktoś wiedział jak to naprawić łatwiej, myślę, że komuś się jeszcze przyda
P-176075
« 1 »
  Strona 1 z 1