Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Wybór technologii na egzaminy zawodowe

Ostatnio zmodyfikowano 2020-02-01 00:37
Autor Wiadomość
Ashey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Wybór technologii na egzaminy zawodowe
» 2020-01-31 23:42:21
Witam, od dłuższego czasu mam pewien dylemat i chyba potrzebowałbym zdania kogoś bardziej doświadczonego. Jestem w klasie o profilu technik informatyk i czeka mnie w przyszłości kilka egzaminów zawodowych oraz matura, będę miał na nich do wyboru (jeśli chodzi o programowanie) języki takie jak min. python i c++ problem polega na tym, że nie wiem którego języka się uczyć. Wszyscy mówią, że python jest dobry, prosty szybki i pozwoli łatwo napisać te egzaminy, jednak mi osobiście nie przypadł do gustu. W przyszłości chciałbym zostać programistą i iść w stronę gamedev'u stąd moja przygoda z programowaniem zaczęła się od c++ i tworzenia pierwszych gier 2D. C++ odpowiada mi bardzo, zaś pythona każdy do okoła poleca i mówi, że z c++ nie mam szans napisac tych egzaminów dobrze, ale mi ten python totalnie nie podchodzi i mam świadomość, że gdybym zaczął się go uczyć to po egzaminach rzuciłbym go już na zawsze. Wiem też, że mógłbym się naprawdę dobrze do tego czasu nauczyć programować w c++ (i to nie tylko pod kątem gier), ale jestem świadom ograniczeń tego języka np. dotyczących długości liczby, którą python śmiało przyjmuje, a w c++ może nie mieścić się w żadnym typie danych. Reasumując faktycznie mam świadomość, że c++ może być złą decyzją, ale z drugiej strony nie chcę się uczyć pythona, bo mi się nie podoba. Problem ten męczy mnie od dłuższego czasu - zaryzykować, czy uczyć się czegoś na siłę byle tylko pozdawać egzaminy, czy może lepszym wyjściem jest uczyć się obu języków jednocześnie, co uważam, że mogłoby być trudne. Chciałbym, aby ktoś bardziej doświadczony jakoś mi pomógł wyrażając swoje zdanie na ten temat z góry dziękuję.
P-176157
pekfos
» 2020-02-01 00:37:48
Wszystkie zadania powinny być wykonalne w każdym z dostępnych języków i rozsądnym nakładzie pracy. Na pewno nie będziesz mieć sytuacji, że będziesz potrzebować wspomnianych długich liczb. W zasadzie nie powinno być w ogóle sytuacji, gdzie będzie potrzeba używania dodatkowych bibliotek. Zobacz jakie zadania były w zeszłym roku. Typowo są to proste algorytmiczne rzeczy, jak wypisanie N pierwszych wyrazów ciągu Fibonacciego, N pierwszych liczb pierwszych, albo wczytanie z pliku zbioru danych i wyznaczenie jakichś informacji na jego podstawie.

Wszyscy mówią, że python jest dobry, prosty szybki i pozwoli łatwo napisać te egzaminy
Na pewno z pythonem byłoby łatwiej, bo w końcu te zadania są generalnie proste i do takich celów python się akurat nadaje. Jeśli uczysz się programować przede wszystkim dla siebie, to ucz się tego, co Ci pasuje. Zdanie egzaminów praktycznych z programowania nie powinno być żadnym problemem dla kogoś, kto ma jakieś doświadczenie z językiem, więc jeśli czas pozwala to pisz te gry. Ja wątpię bym kiedykolwiek chociaż rozważył użycie pythona do czegoś większego niż skrypt na jeden plik do tysiąca linii.
P-176159
« 1 »
  Strona 1 z 1