Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

window.h, inne biblioteki i mały problem :).

Ostatnio zmodyfikowano 2008-09-18 22:42
Autor Wiadomość
Stryxx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
window.h, inne biblioteki i mały problem :).
» 2008-09-18 22:24:07
Witam :).

Jestem tu nowy, ale programowanie nie jest moją słabszą stroną - bynajmniej konsolowe :P. Przejdźmy więc do rzeczy. Otóż, widziałem kiedyś w internecie zbiór funkcji do biblioteki window.h (windows.h zamiennie) prawdopodobnie gdzieś na stronie microsoft. Nie potrafię znaleźć tego ponownie, co zresztą mnie bardzo dziwi.  Dlatego prosiłbym o pomoc w poszukiwaniach. Może być w języku angielskim, ale potrzebuje cały zbiór.

Druga kwestią, którą chciałbym poruszyć jest pytanie :
w jakiej bibliotece (pliku nagłówkowym) znajdują się funkcje do obsługi protokołów http i ftp lub ewentualnie obsługę niektórych zdarzeń internetowych tj. wysyłanie, odbieranie plików ze serwera itp. ?

Ostatnią trzecią kwestią jest problem, który polega na tym, że chciałbym mieć możliwość pobierania danych pisanych z klawiatury ale w sposób taki jak działa w np. keyloggerach ( nie jest to równoznaczne z tym, że chcę owego pisać :) ) czyli pobieranie z różnych źródeł po naciśnięciu klawiszu enter ale na programie działającym w tle.

Dziękuję z góry za pomoc :).
P-1625
DejaVu
» 2008-09-18 22:31:09
Ad 3. Jak zaczniesz uczyć się WinApi to pojawi się tam termin kolejki komunikatów i tam prawdopodobnie będziesz miał możliwość zbierania informacji o wciśniętych klawiszach nawet poza aplikacją.

Ad 2. Polecam bibliotekę libcurl. Trochę trzeba się z nią pomęczyć przy instalacji i nauczyć się podstaw jak ją obsługiwać, ale generalnie fajnie działa. W Dev-C++ można chyba ją ściągnąć z uaktualnień pakietów, więc instalacja w takim wypadku pójdzie gładko.

Ad 1. Hm... wydaje mi się, że o to Ci chodzi: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa383749(VS.85).aspx

PS. Zakładaj osobne tematy na różne sprawy - będzie dzięki temu porządek na forum i użytek dla osób, które szukają podobnych informacji.
P-1626
Stryxx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-09-18 22:39:56
No, najprawdopodobniej o to chodziło :) - Dzięki wielkie.

Jaki kurs WinAPI najbardziej polecasz (czyt. skąd :D )?
P-1627
DejaVu
» 2008-09-18 22:42:51
P-1628
« 1 »
  Strona 1 z 1