Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

7zip

Ostatnio zmodyfikowano 2010-11-24 02:22
Autor Wiadomość
yoogi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
7zip
» 2010-09-30 14:49:33
Witam

Mam problem z rozpakowaniem pliku *.7z
akurat formatowalem komputer i spakowalem caly pulpit (plik zajmuję 40 gb) pakowało isę koło 3-4 godzin jak ise spakowało klikłem 2 razy na plik "desktop.7z" i otworzyło się pokazało się co jest w archiwum to zrobiłęm formata i jak już się zainstalował windows to chciałem cały pulpit wypakować ale tu wychodzi problem bo plik niechcę się wypakować próbowałem 6 wersjami tego programu którym pakowałem (power archiver) win rar'em, 7-zip'em i total commanderem ale żaden nie chce wypakować tego czytałem na googlach że win rar może max 8 gb z pliku zip wypakować.

miałem tam bardzo ważne dla mnie pliki a najważniejsze dla mnie są wszystkie kodu w plikach *.cpp

bardzo prosze o pomoc.
P-22506
ison
» 2010-09-30 14:54:40
nigdy nie słyszałem o limicie 8 GB ale przykładowo winrarem nie musisz wszystkiego na raz wypakowywać, sprawdź czy da się cokolwiek wypakować z archiwum 7zip
P-22507
yoogi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-09-30 14:59:09
własnie nic się nie otwiera sam zobacz

http://img7.imageshack.us/img7/4284/16808675.png
P-22508
ison
» 2010-09-30 15:29:49
pod PowerArchive jest u Ciebie winrar który pokazuje całą zawartość archiwum, ten sam błąd wyskakuje jak 2 razy klikniesz na cokolwiek w środku?
P-22509
yoogi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-09-30 15:46:38
własnie win rar niechce otworzyć tego pliku tak jak power archiver to co widzisz w win rar'ze to jest okno dialogowe w którym znajduje się plik do otwurzenia

w power archiverze wyskakuję to samo co w win rar'ze tylko że po nagielsku i trochę więcej jest tego


przeinstalowałem od nowa windowsa bo myślałem że to coś pomoże ale dalej to samo
P-22510
ison
» 2010-09-30 15:52:50
czyli pojedynczego pliku (<8gB) nawet nie da się rozpakować dwukrotnie na niego klikając? Jeśli testowałeś różne programy do archiwizowania to zostaje tylko spróbować wypakować na innym systemie.
Pakowałeś WinRarem przed formatem? Możliwe że archiwum jest uszkodzone. (W sumie to nic dziwnego - do czegokolwiek microsoft się nie dotknie to ...)

P.S. zrób sobie na przyszłość dual-boota win+linux w postaci jakiegoś gentoo, albo chociaż samo ubuntu przez Wubi. Niekiedy się przydaje zmienić system
P-22511
yoogi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-09-30 15:55:51
pakowałem to power archiver'em,
mam zainstalowane gentoo 32 bitowe ale jakoś z niego nie korzystam
spróbuję wypakować to w nim a jak nie to xp


na gentoo nie wiem jak wejśc na dysk "d:" o ile w gentoo sa wogóle partycję zainstaluję xp może to pomoże
P-22512
wojos
» 2010-09-30 16:18:11
@ison
A co ma winrar do microsoftu? :)

@yoogi
Na wikipedii podają pod hasłem 7z, że dla tego formatu "maksymalna wielkość archiwum jest określona na poziomie
16 000 000 000 GB" (matko po co komu tyle :D). Wydaje mi się, że jesteś strasznym pechowcem i archiwum w jakiś sposób uległo uszkodzeniu (tym bardziej, że wcześniej się otwierało). Na przyszłość radziłbym Ci pakować mniejsze pliki a już na pewno osobno kody źródłowe i inne ważne dla Ciebie dane.
Może jednak da się odzyskać jakoś dane przy pomocy jakiegoś specjalistycznego programu a jak nie to może w jakimś serwisie... ale tego już Ci nie powiem. (ewentualnie się mylę i programy do rozszyfrowania archiwum wprowadzają dodatkowy limit wielkości na ten format i stąd problem).
P-22514
« 1 » 2 3
  Strona 1 z 3 Następna strona