Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

3D + wsparcie ... jaka para najlepsza?

Ostatnio zmodyfikowano 2010-10-16 00:05
Autor Wiadomość
dmx81
Temat założony przez niniejszego użytkownika
3D + wsparcie ... jaka para najlepsza?
» 2010-10-13 19:26:46
w niedlugiej przyszlosci chcialbym wziac sie za biblioteke 3D (prawdopodobnie bedzie to opengl), doczytalem, ze biblioteka ta nadaje sie do grafiki 3D, ale wymagane jest takze uzywanie czegos do obslugi dzwiekow, klawiatury itd, stad moje pytanie:
z czym najlepiej powiazac opengl'a?
- znam allegro i wiem ze jest allegrogl - ale czy warto?
- czy lepiej zaczac uczyc sie SDL'a? a pozniej powiazac go z opengl?
- trzecia opcja jest Qt, ktorego sie teraz ucze i widze, ze mozna ja powiazac z Qt (ale czy to rozwiazanie sie sprawdzi? bo np w allegro obsluga wszystkich komponentow jest bardzo przejrzysta)
- moze cos innego? slyszalem o bibliotece glut - ale tylko slyszalem, a na forum jakos nie widze, aby ktos w niej pisal...

prosze odpowiedzi poprzec argumentami za i przeciw (dobrze, jesli ktos zna min 2 z tych co wymienilem, bo znajac jedna to wiadomo, nie ma sie porownania...), dzieki
P-22772
SeaMonster131
» 2010-10-13 20:56:11
uzywanie czegos do obslugi dzwiekow, klawiatury itd
Pisz więc w DirectX to będziesz miał to wszystko :P

A co do tematu to wiem że niektórzy tworzą okno w SDL (w tutorialu też było) a reszta to OpenGL :)
Oraz także słyszałem że używają właśnie biblioteki glut czy jak to tam sie zwie:
Niektóre funkcje biblioteki GLUT:
-definicja i zarządzanie oknami
-monitorowanie myszy i klawiatury
-rysowanie niektórych podstawowych brył geometrycznych (sześcianów, kuli oraz czajniczków z Utah)
-niektóre ograniczone funkcje przy tworzeniu wyskakujących okienek (ang. pop-up).
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/GLUT_(informatyka) :P
P-22773
Razi
» 2010-10-16 00:05:41
Qt zapewnia wszystko: okienko, GUI, openGL, ładowanie tekstur, ładowanie shaderów, macierze, timery.
Używałem, nie narzekałem.
zajrzyj do dokumentacji pod QGLWidget
P-22823
« 1 »
  Strona 1 z 1