Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Tworzenie bazy danych na zwykłym hoście.

Ostatnio zmodyfikowano 2010-11-06 00:13
Autor Wiadomość
piotrwalkusz1
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Tworzenie bazy danych na zwykłym hoście.
» 2010-11-04 19:55:07
Witam. Mam taki problem. Zalogowałem się na friko.pl i stworzyłem hosting. Dodatkowo dostałem bazę MySQL z funkcjką AdminMySql. Wszystko było dobrze do puki nie uświadomiłem sobie pewnego faktu. Co się stanie jeżeli ktoś usunie mi bazę danych(jakiś haker)? Więc chciałbym stworzyć (o ile to możliwe) tą bazę danych na serwerze lokalnym w postaci pliku. Próbowałem :

<?php
$połączenie=mysql_connect("host","login","hasło");//tu wpisałem odpowiednie dane
mysql_create_db("klasa", $połączenie);
mysql_select_db("klasa", $połączenie);
mysql_query("CREATE TABLE `nazwa`(`liczba` int)");
mysql_close($połączenie);
?>

W polu 'host' napisałem nazwę hosta, którego używałem do połączenie FTP. Wyskoczył mi błąd. Chcę wiedzieć jak mógłbym to zrobić i czy tak to zrobić można. Pozdrawiam i proszę o pomoc.
P-23540
malan
» 2010-11-04 19:57:28
Co masz na myśli mówiąc serwer lokalny? localhost?
P-23542
piotrwalkusz1
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-11-04 20:15:39
Chodzi oto, że chcę mieć tą bazę danych o rozszerzeniu chyba(*.sql). Tak samo jak plik tekstowy (*.txt). Tak muszę się łączyć z tym plikiem na innym hoście. Jak coś to niech ktoś mnie poprawi jak się mylę.
P-23544
malan
» 2010-11-04 21:18:21
Założyłeś sobie stronę w serwisie friko.pl. Planujesz stworzyć sobie bazę danych i trzymać ją na swoim komputerze, tak? Odradzam. Dlaczego? Musiałbyś przede wszystkim postawić sobie serwer, który powinien być uruchomiony 24 na dobę. Stawiać serwer żeby przechowywać na nim jedną bazę? Bezsensu. Poza tym friko.pl lepiej poradzi sobie z "hakerami" niż Ty (z całym szacunkiem).

Co się stanie jeżeli ktoś usunie mi bazę danych(...)?
Zawsze możesz sobie zrobić kopię zapasową :).
P-23551
piotrwalkusz1
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-11-05 19:53:09
Dzięki malan. Zrobiłem już kopię zapasową ręcznie i się zapisała na moim komputerze.
P-23581
malan
» 2010-11-06 00:13:45
Zależnie od tego, jak często dokonujesz modyfikacji na bazie, powinieneś przeprowadzać jej aktualizację... Myślę, że przynajmniej raz na dwa tygodnie, to takie minimum.
P-23588
« 1 »
  Strona 1 z 1