Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Qt] Dll'e

Ostatnio zmodyfikowano 2010-11-12 19:21
Autor Wiadomość
Animax
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Qt] Dll'e
» 2010-11-12 18:59:10
Hm...
Da się zrobić coś, żeby nie trzeba było dawać tych plików dll do folderu?
Bo to jest nie możliwe, żeby programik który waży ~800kb potrzebował dll'ków które ważą ~180mb...
Ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Korzystam z Qt Creatora.
P-23925
lenrokskate
» 2010-11-12 19:06:37
skompiluj w release a nie w debug
P-23926
Animax
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-11-12 19:10:44
Hm...
A da się te Dll'e dołączyć podczas kompilacji? Tak, żeby nie musiały być w folderze (bo ktoś może niechcący usunąć etc.)?
P-23927
dmx81
» 2010-11-12 19:21:42
jak udostepniasz swoj program, najlepiej jako spakowany plik - jak ktos sobie usunie, to ma z czego pobrac ponownie, po drugie - taka jest zasada, jak sobie ktos "usunie" cos w katalogu z gra, gra mu nie bedzie dzialala, jak z katalogu z winampa, to mu muzyka nie zagra :P wiec tego sie nie przeskoczy - oczywiscie jest mozliwosc linkowania statycznego (pisze tylko ze wiem, ze tak sie da, ale sam nie mam na tyle wiedzy jeszcze - tworzenie dll i wyluskiwanie z nich funkcji i wczepianie do swojego kodu jeszcze przede mna) ale z tego co sie orientuje - to nie kazda biblioteke mozna sobie dolaczyc statycznie - prawa autorskie czy cos takiego - a linkowanie statyczne od dynamicznego rozni sie m.in tym, ze wlansie z dll (dynamiczna biblioteka) sobie jest w pliku i program kiedy trzeba, to z niej korzysta, a statyczne biblioteki sa wrzucone w kod i uruchamiane od razu z programem - mam nadzieje, ze dobrze napisalem ;)
P-23929
« 1 »
  Strona 1 z 1