Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Symulacja dzialania telefonu komórkowego

Ostatnio zmodyfikowano 2011-01-16 11:54
Autor Wiadomość
Idzanagi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Symulacja dzialania telefonu komórkowego
» 2010-12-25 20:45:45
Witam .
To mój pierwszy post na tym forum, wiec przepraszam za ewentualne błędy. Mam do napisania program symulujacy działanie telefonu komórkowego. Ma być możliwość wysyłania SMS-ów, dzwonienia, przeglądania ksiazki felefonicznej, oraz skrzynki sms . W tle ma działać drugi uzytkownik i co jakiś czas wysyłać do telefonu głównego sms lub dzwonić. Przedmiot nazywa się programowanie obiektowe. Zacząłem pisać kod w c++ przy uzyciu pdcurses. Generalnie menu działa oraz wuswietlenie książki telefonicznej , można dodać kontakt i usunąć go. Martwi mnie obsługa zdarzeń , tzn. Nadejscie połączenia lub wiadomosci. Nie wiem jak to zrobić, slyszalem o sdl-u , druga opcja jest taka żeby się przesiasc na Jave.  Sam już nie wiem co mam zrobić . Może są inne mozliwosci?
Proszę o pomoc. Każda opinia na temat będzie cenna.
Z góry dziękuje.
P-25547
DejaVu
» 2010-12-25 20:58:48
Czy prowadzący wspominał o programowaniu wielowątkowym? Symulowanie obsługi telefonu komórkowego w konsoli chyba nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem. Wyobraź sobie:
1) jestem w książce telefonicznej
2) ktoś do mnie dzwoni
Co zrobisz w konsoli, skoro z chwilą dzwonienia powinienem wykonać akcję odbierz/odrzuć? A co zrobisz gdy dzwoniący się rozłączy zanim wybierzesz akcję? Konsola wstrzymuje pracę programu do chwili wciśnięcia klawisza (chyba, że z tym już sobie poradziłeś i możesz równolegle wykonywać inne operacje - w co wątpię). WinAPI/Qt bądź cokolwiek co da Ci kontrolę w czasie rzeczywistym. W każdym razie uważam, że wykonanie tego zadania poprawnie jest trudne technicznie i czasochłonne.

/edit:
W tle ma działać drugi uzytkownik i co jakiś czas wysyłać do telefonu głównego sms lub dzwonić.
Założę się, że do tego zdania była jakaś szersza otoczka słowna wygłoszona przez prowadzącego.
P-25549
Idzanagi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
odp
» 2010-12-25 21:33:48
Prowadzacy nic nie mowil o wielowatkowosci, jestem na 3 sem polibudy, c++ mam 2 semestr, przy czym obiektowke mam dopiero w tym sem. O aplikacjach okienkowych nie uczylismy sie nic, a o wielowatkowosci nie wspomne, z poczatku myslalem, ze w konsoli sie da zrobiec ten program i go zaczalem robic, ale im wiecej zrobilem tym mialem wiecej watpliwosci co do reszty. W końcu napisałem pytanie na tym forum.  Dziękuje za szybko odpowiedź i dobrą wole.
1. WinAPI mi sie nie widzi, bo zastanawialem sie nad tym duzo wczesniej, ale na wielu forach widzialem negatywne opinie o tym, ze przestarzale i ze sa lepsze rzeczy( jesli jest inaczej to prosze o wytlumaczenie :) ).
2. Qt raczej tez odpada, poniewaz jezeli dobrze pamietam to do aplikacji okienkowych potrzebne jest qwt, probowalem to zainstalowac do innego przedmiotu zeby napisac program rysujacy wykres funkcji, ale poleglem, wkoncu zrobilem go w gnuplocie.
Nie chce sie wymadrzac i nie chce obrazac poprzez odrzucanie propozycji, po prostu pisze co wiem, ale tez wiem ze moge sie mylic, weic w razie czego prosze  o kontrargumenty.

A co z tym SDL-em?  albo z druga opcja, czyli  przesiadka na JAVE?  Moze jakies opinie o tym?

Co do dluzszej wypowiedzi od prowadzacego:  Zadanie bylo napisane na kartce, w 2-3 zdaniach, potem jedyne komentarze byly a propo samych klas telefonu( wiadomosc, kontakt, agregacja) projekt robilismy w uml, ale samych klas telefonu. Z czym to sie powinno jesc i w jakich ilosciach nie bylo mowy.
P-25552
szyx_yankez
» 2010-12-25 21:42:08
Można użyć SDL, allegro4/5 lub SFML, musisz jednak pamiętać, że to tylko biblioteki do wyświetlania grafiki, takich elementów jak gotowego GUI(co prawda są dialogi ale to inna bajka), lub inne tego typu bajerów tam nie znajdziesz.
... albo z druga opcja, czyli  przesiadka na JAVE?
Chyba program jest na zaliczenie z c++, a nie javy?
P-25554
Idzanagi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
o jave
» 2010-12-25 21:52:12
Program jest na zaliczenie z programowania obiektowego, a nie konkretnie z c++.  W poprzednich latach niektorzy robili w javie, w tym roku koledzy pisza w c#, i innych. Przy czym wszyscy nie maja tego samego projektu, tylko kazdy inny.
Z kolega wybralismy akurat ten, bo stwierdzilismy ze bedzie ciekawy, przynajniej ciekawszy od obslugi magazynu, lub sklepu.
Wiem, troche sie wkopalismy.
Mimo wszystko chcemy go napisac o wlasnych silach, ale potrzebujemy dobrej rady od czego zacząć i w jakim kierunku isc i w tym celu prosze o radę.
P-25557
DejaVu
» 2010-12-25 21:54:38
a w jaki sposób ten drugi użytkownik ma się komunikować z Waszym telefonem?
P-25558
Idzanagi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-12-25 21:56:31
Nie jest powiedziane.
P-25559
DejaVu
» 2010-12-25 21:57:50
No to wymyślcie najpierw sposób komunikacji tego telefonu z Waszą aplikacją - To jest Wasza podstawa projektu, bowiem to ona jest tu kłopotliwym czynnikiem.
P-25560
« 1 » 2 3
  Strona 1 z 3 Następna strona