Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Pytanie o licencję.

Ostatnio zmodyfikowano 2008-10-13 15:17
Autor Wiadomość
lynx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Pytanie o licencję.
» 2008-10-13 13:13:26
Już dawno dawno temu kupiłem gazetę z Hip Hop EJay 2 na płycie CD. Jest to pełna wersja aplikacji. I teraz moje pytanie. Zrobiłem pare utworów i chcę je dodać do mojej gry - właściwie to już dawno zrobiłem. Skoro mam pełną wersję produktu to rozumiem że moge używać tych wszystkich nagrań(np. gitary) w swojej grze. Tylko czy muszę w autorach umieścić taką gwiazdkę, że wszystkie dzwięki zostały zrobione w programie Hip Hop EJay? A może nic nie pisać o programie tylko po prostu napisać że dźwięki zostały stworzene przez moją osbę?
P-1977
DejaVu
» 2008-10-13 13:22:49
Wydaje mi się, że licencja dla jednego użytkownika jest inna niż licencja na to, żeby móc wykorzystywać dane utwory komercyjnie...

/edit:
To tak jak byś kupił płytę, zmienił malutki kawałek utworu a następnie wgrał to na sieć. Czy to jest legalne? Szczerze mówiąc wątpię... ponieważ to jest jak powielanie nagrania, do których nie masz praw dystrybucji.
P-1978
lynx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-10-13 13:31:22
Znaczy nie dokońca dobrze to opisałem. Bo w programie robi się utwory/dzwięki za pomocą układania klocków z dzwiękami. Screen z nowszej wersji programu(ze swojej nie mogłem znaleźć): http://www.modernbeats.com/images/ejay.jpg.

No i ja sobie poukładałem takie klocki w jakiś tam utwór no i teraz moje pytanie. - Jakie mam do niego prawa?
P-1979
grabon
» 2008-10-13 13:44:22
Nie wiem czy to jest możliwe, nie masz w gazecie podanej informacji na jakiej jest licencji dołączony program ?
Wydaje mi się że tam powinno to być opisane, moim zdaniem progs jest tylko do użytku domowego i nie komercyjnego. Poza tym, używasz gotowych sampli a, te już mogą być zabezpieczone licencją.
P-1980
lynx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-10-13 13:50:14
Projekt który robię jest darmowy, nie komercyjna. Czasopisma już raczej nie będę miał, bo było ono strasznie stare. Poszukam czegoś na płycie.
P-1982
DejaVu
» 2008-10-13 13:51:44
Jeśli dają pełną wersję programu do tworzenia muzyki z jakichś dźwięków, to pewnie możesz używać tego co wytworzysz za pomocą tego programu (ale to tylko przypuszczenia). Jeśli nie używasz żadnych utworów i tworzysz muzykę z pojedynczych dźwięków to moim zdaniem Ty masz pełne prawa do tego utworu, ponieważ Ty go stworzyłeś. Jednak nie jestem w stanie stwierdzić czy tak jest na 100%.
P-1983
grabon
» 2008-10-13 14:26:30
Jakby co, to do tworzenia muzy, polecam na pewno darmowy program "Anvil Studio"
P-1984
lynx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-10-13 14:37:07
Jedynie co znalazłem na płycie to to:


nazwa: HipHop eJay 2
opis: Pełna wersja aplikacji do komponowania hiphopowej muzyki. Tworzymy ją, korzystając z gotowych próbek dźwiękowych, tak zwanych sampli. A tych, uporządkowanych tematycznie, jest w programie pod dostatkiem. Aby stworzyć utwór muzyczny, wybieramy z listy dowolny dźwięk i przenosimy go do projektu. Zajmie on odpowiednio tyle miejsca na ekranie, ile wynosi czas jego trwania. W ten sposób układamy jedną próbkę obok drugiej, a po chwili mamy gotowy hip hopowy kawałek. Szerszy opis programu znajduje się w Niezbędniku na stronie 9.
język: angielski
start: HipHop2_pl_download.EXE
instaluj: +
kopiuj: -
NT: -
98: +
Me: +
2000: +
XP: +
Linux: -
licencja: pełna wersja
wymagania: brak





Co o tym sądzicie? Ja uważam, że jeżeli mam pełną wersję programu z samplami. To chyba moge tych sampli używać do tworzenia swojej muzyki i używania jej w NIE komercyjnych projektach.
P-1985
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona