Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Kurs C++

Ostatnio zmodyfikowano 2011-01-30 16:26
Autor Wiadomość
Dark
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Kurs C++
» 2011-01-28 17:30:22
Czy mógłby mnie ktoś poinstruować co dalej czytać jeśli już przerobiłem wszystko z podstaw od 1.-19., jeśli są tam dodatkowe materiały, które moim zdaniem są w totalnym chaosie. Udzieliłby ktoś informacji?

(dot. kursu: http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/1)
P-27311
DejaVu
» 2011-01-28 17:34:44
Ten totalny chaos to poprzednia wersja kursu, którą znajdziesz w archiwum w dziale kursy ;p Niestety pomału go piszę i pewnie następna lekcja pojawi się dopiero za tydzień :) Powalcz ze starymi materiałami albo zainwestuj w książkę... niestety nie jestem w stanie zaspokoić Twojej potrzeby wiedzy w inny sposób :)
P-27312
McAffey
» 2011-01-28 17:35:37
Jeżeli czujesz się już na siłach, to ja bym na twoim miejscu wymyślił sobie jakiś łatwy (ale nie za łatwy) projekt i spróbował go zrealizować. Coś w czym byś wykorzystał to co się już nauczyłeś, ogólnie najlepsza nauka (moim zdaniem) jest przez pisanie właśnie.

edit: Ale jeżeli uważasz, że jeszcze za wcześnie to tak jak wyżej powiedziano, poszukaj jakiejś książki (na forum są różne tematy na temat wyboru odpowiedniej).
P-27313
Dark
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-01-28 17:37:24
No trudno, powalczę ze starą wersją. Może też mnie czegoś nauczy. Odnośnie ostatniego posta to raczej nie umiem dostatecznie dużo aby stworzyć jakiś projekt, moim zdaniem to dopiero początki biorąc pod uwagę że umiem dopiero tablice jednowymiarowe.
P-27314
DejaVu
» 2011-01-28 17:44:13
Przeczytaj od początku na szybciora stary kurs :) rzeczy, które umiesz możesz czytać bez większego skupienia, a reszta... reszta będzie Twoją nową wiedzą ;p
P-27316
dmx81
» 2011-01-28 17:46:27
dokladnie, jak kolega wyzej(PS chodzilo mi o propozycje jakiegos projektu, bo w miedzy czasie doszly nowe wiad.). zrob sobie jakis projekt, a zobaczysz, ze w miedzy czasie wyjdzie mnostwo rzeczy, o ktorych sie nie wie i trzeba bedzie sie douczac.
proponuje zrobic porzadna ksiazke adresowa:

zeby mozna bylo dodawac, usuwac, sortowac(np wg wieku, nazwiska), no i oczywiscie przegladac - wyswietlac rekordy(dodane osoby), zeby byla opcja wyszukiwania(np po nazwisku)
oczywiscie zeby byla mozliwosc zapisania listy do pliku i jego odczytu, co by przy nastepnym uruchomieniu programu nie trzeba bylo wklepywac od poczatku

no i co tam sobie sam jeszcze wymyslisz - np zeby wyswietlalo takze automatycznie date, czas, zeby pokazywalo, kto za ile dni ma urodziny :)

na zrobieniu takiego projektu na pewno troszke ci zejdzie, nabierzesz doswiadczenia w uzywaniu funkcji bibliotecznych (tudziez sam takie napiszesz...)

pisze to jako osoba wlasnie realizujaca cos takiego :)

to tyle co do utrwalenia wiadomosci z kursu C++, a tak to ode mnie polecilbym nauke ALLEGRO (o ile planujesz uzywania grafiki 2d, pisania gierek itd) bardzo przyjemna, kurs tez ok, szybko sobie przyswoisz i niedlugo bedziesz mogl cos sensownego stworzyc :)

oczywiscie www.cplusplus.com no i tam tez sporo mozna sie poduczyc, przegladajac dokumentacje bibliotek, to tyle poki co :)
P-27317
Dark
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-01-28 17:46:31
To się biorę za czytanie, dzięki za informację. A tak odchodząc od tematu to planuję bardziej zajmować się grafiką 3D.
P-27318
McAffey
» 2011-01-28 18:43:59
Nie od razu Rzym zbudowano, do grafiki 3D jeszcze trochę. Zanim zaczniesz się uczyć 3D radzę Ci nauczyć się pisać w 2D. Najłatwiej Ci będzie tak jak kolega wyżej powiedział z Allegro, ponieważ jest najprostsze. Jak to opanujesz to potem będzie Ci łatwiej zrozumieć obsługę 3D. Przeskakując z konsoli na 3D było by Ci bardzo ciężko i pewnie tylko byś się zraził. Ale nie odbiegajmy za daleko w przód, na razie skup się na aktualnej nauce. Powodzenia ;)
P-27319
« 1 » 2 3 4 5
  Strona 1 z 5 Następna strona