Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Brak połączenia przez router - winsock.

Ostatnio zmodyfikowano 2011-02-02 21:13
Autor Wiadomość
kizia
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Brak połączenia przez router - winsock.
» 2011-01-31 23:04:54
Witam, napisałem program klient - serwer.
Program jest napisany w c++ i winsock, dodam do tego że mam router.
Odpalam server i klienta na swoim komputerze i all działa.
Odpalam server na swoim a klienta na laptopie korzystającego z tego samego routera, all działa.
Ale jak odpale server na swoim a klienta na innym całkiem kompie to już connect() tam sobie zwraca że nie może się połączyć.
I teraz nie wiem o co tu lata? Help mE!

Nie wiem czy jest tu konieczny kod dlatego narazie nie wklejam, jeżeli tak to tylko napiszcie odrazu wkleję.
Tylko piszcie czy klieta czy serwera xD.
P-27621
DejaVu
» 2011-01-31 23:07:21
Musisz przekierować porty na routerze na komputer do którego ma trafiać ruch (tj. na komputer, na którym stoi serwer). Jeżeli nie masz ip zewnętrznego do swojej dyspozycji (np. sieć osiedlowa) to nikt nie połączy się do Twojego serwera.
P-27623
kizia
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-01-31 23:11:17
Ładnego masz speeda z odpisywaniem xD

Zacznijmy od tego czy to dużo roboty, i czy musiałbym grzebać przy routerze?

EDIT :

Czyli w kliencie ustawiam że ma łączyć się z adresem ip routera ( jak wpisuje ipconfig to brama domyślna ) ?
a na routerze mam taki bajer zrobić żeby klieta na mojego kompa przekierowywał?
P-27624
DejaVu
» 2011-01-31 23:43:40
Niezupełnie - brama domyślna to jest wewnętrzne IP routera należące do sieci lokalnej. Router posiada także drugie IP, które jest wyjściem na świat zewnętrzny. Dobrze zrozumiałeś, że trzeba grzebać przy ustawieniach routera (konkretniej: Port forwarding).
Klient ma się łączyć do IP zewnętrznego na podanym porcie.
Router przekierowywuje ruch z określonych portów do wskazanego komputera w sieci lokalnej.
Jeżeli nie przekierujesz portów to ruch będzie trafiał do routera, a ten nie wiedząc co z nim zrobić po prostu go odrzuci.
P-27626
kizia
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-02-01 18:34:56
Mam teraz problem z ustawieniami routera, wchodzę na http://192.168.1.1/ -> i nie wiem czy to to ale -> advanced setup -> routing -> add route. I tam mam pola do wypełnienia, które nawet nie wiem jak wypełnić xD. To jest to?
P-27651
DejaVu
» 2011-02-01 20:02:27
Port forwarding ma być napisane - doczytaj w Internecie na temat konfiguracji swojego routera.
P-27654
kizia
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-02-02 19:05:16
Nie mogę tego znaleźć ; /. Wpadłem tylko na takie coś :

IP Filter
The user can set different IP filter rules of a given protocol(TCP, UDP or ICMP) and a specific direction(incoming, outgoing, or both) to filter the packets. 

fota :

http://imageshack.us/photos/tp_link/36/tplink.png/

Jest możliwość zrobienia tak jakby klient - serwer, tylko że bez serwera, czy nie wiem co bym na wymyślał to i tak będzie mi potrzebne zewnętrzne ip?
P-27711
DejaVu
» 2011-02-02 20:17:27
A czemu patrzysz w zaawansowane zarządzanie, a nie zaawansowana konfiguracja? :) (advanced setup)
P-27719
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona