Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

c++ na architektorze ARM

Ostatnio zmodyfikowano 2008-10-20 22:01
Autor Wiadomość
dalajlamer
Temat założony przez niniejszego użytkownika
c++ na architektorze ARM
» 2008-10-19 18:30:03
Czy ktos wie czym kompilowac , do jakiej postaci oraz jak wprowadzac kod wynikowy do aparatu np telefonu ??
Czy biblioteki ktorych sie uzywa dla x86 beda aktoalne na innych architektorach np ARM ? .Wogole jezeli ktos ma jakies doswiadczenie w tym kierunku to niech da cynk - nie wiem prawie nic na ten temat a bardzo mnie to interesuje .Dziex z gory za wszelka pomoc
P-2187
DejaVu
» 2008-10-19 18:39:11
A czy przypadkiem aplikacji na telefon nie robi się w Javie?

/edit:
Nie mam żadnego pojęcia o wytwarzaniu oprogramowania pod inny sprzęt niż PC, więc chętnie się przy okazji czegoś dowiem :)
P-2188
DeBugger
» 2008-10-19 18:50:22
Więc ja cos powiem. Na Javie się kompletniue nie znam(ale w przyszłości chcę poznać ten język). Na zwykły fon nie możesz. Nie wiem na jakiej architekturze są telefony ze SymbianemOS, ale tam możesz pokodować. Tak samo jest chyba z iPhonami(też nie wiem jaka architektura).
P-2189
dalajlamer
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-10-19 19:01:03
Tak dokladnie w  J2ME tworzy sie aplikacje na telefon jednak z poziomu J2ME nie ma mozliwosci ingerencji bezposrednio w oprogramowanie telefonu , pozatym juz na wstepie do kursu J2ME jest wyraznie zaznaczone ze jezyk ten zostal pozbawiony niektorych mozliwosci i funkcji w celu zapewnienia bezpieczenstwa danych przechowywanych w aparacie . Z moich ustalen wynika ze oprogramowanie takie tworzy sie w asm lub c , c++ . ustalilem ze procesorem np w modelu SEK700I oraz K300i jest ARM , zdobylem liste slow tego procesora , i wlasnie szukam kompilatora odpowiedniego  . Mam linka ale slabo z angielskim u mnie i wlasnie zaczolem to studiowac http://www.heyrick.co.uk/assembler/apcsasm.html jezeli znasz dobrze eng to moze sam luknij w to i mi powiesz co :) bo mi z tydzien zejdzie jak sie znam .
Tak czy owak to mnie wlasnie dziwi strasznie ze temat ktory budzi najwiekrze zainteresowanie ( i majacy moim zdaniem przyszlosc ) jakim jest pisanie aplikacji oraz tworzenie , edycja oprogramowania dla urzadzen mobilnych - jest prawie w 100% pominiety w sieci ,a juz w pelnych 100% jezeli mowimy o polskim internecie.
Przepraszam kolege JCJ ale jezeli wiem ze zwykly telefon ma procesor , pamiec i wiem ze musi posiadac rowniez porty komunikacji to jestem pewien w 100% ze mozna go programowac , jak kazde inne urzadzenie , zreszta gdyby tak nie bylo to niby z kad oprogramowanie sie wzielo ktore tam juz jest ? oczywiscie ze zostalo napisane w ASMIE a to oznacza ze mozna to samo napisac w c , c++
P-2190
DejaVu
» 2008-10-19 19:05:17
No to możesz być pierwszym, który napisze po polsku kurs na ten temat :)

/edit:
Poszukaj ofert pracy dla programistów zamieszczanych przez firmy produkujące telefony - może ich wymagania Ciebie naprowadzą dokładnie na to w czym się rozwija soft do mobilnych urządzeń.
P-2191
dalajlamer
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-10-19 19:07:52
heh to dobre , dobra dajcie cynk jak ktos cos wie z gory dziex
P-2192
DeBugger
» 2008-10-19 19:10:42
P-2193
lynx
» 2008-10-19 19:17:58
Pare miesięcy temu szukałem programu który, by konwenterował jakiś inny język niż java na plik J2ME. Jednak szybko mi się znudziło i zapszestałem poszukiwań. ;D Jedyna co znalazłem to program Midletpascal, przerabiał on kod Pascala na jave. Może było i by coś takiego na C++, nie wiem, szukajcie, a znajdziecie. ;P
P-2194
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona