Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Studia Informatyczne w Krakowie

Ostatnio zmodyfikowano 2011-02-19 12:07
Autor Wiadomość
akwes
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Studia Informatyczne w Krakowie
» 2011-02-18 20:20:59
Tak mnie dziś wzięło na rozważania dotyczące mojej własnej przyszłości i chciałem sprawdzić gdzie najlepiej się będzie starać dostać. To co prawda dopiero za jakiś czas jednak już teraz bym chciał poczynić odpowiednie kroki aby mieć bezpieczne przyjęcie (czyli po prostu przygotować oceny i maturę pod kątem wymagań danej uczelni).

Jestem świadom że uczelnia to głównie tylko papierek a prawdziwą liczącą się sprawą będą umiejętności, jednak fajnie by było żeby na studiach się nie męczyć a spędzić je w miarę przyjemnie a kto wie, może czegoś konkretnego nauczyć.

Ciekaw jestem czy ktoś z was studiuje w Krakowie na kierunkach informatycznych? Jaki kierunek polecacie jeżeli w przyszłości chce programować w firmie, która będzie tworzyć aplikacje? A może gry... W każdym razie fajnie by było rozwinąć się właśnie od strony programowania.

Nie wiem jeszcze jaki kierunek wybrać a tym bardziej na jakiej uczelni, chciałbym się zorientować przy pomocy waszych doświadczeń ;)
(no to z góry powiem że tak, wiem że trzeba się jeszcze do tego wszystkiego (a właściwie głównie) samemu rozwijać i doskonalić, jednak studia to 5 lat i głupio by było trafić w złe miejsce, a łatwe(bo jeśli robimy to co lubimy to w istocie jest to łatwiejsze i łatwiej idzie) studia to i czas na prace na umowę zlecenie by się znalazł)
P-28376
DejaVu
» 2011-02-19 09:49:39
Co do kierunków studiów to nie wiem ;p W każdym razie jeżeli chcesz zapewnić sobie przyszłość to powinieneś umieć dobrze:
  • C#
  • Java
  • Oracle Database
  • MS SQL Database
  • .NET
Język C++ będzie oczywiście również wymagany, jednak w moim przekonaniu w najbliższych latach stanie się on wymaganym dodatkiem aniżeli kartą przetargową. Do tego wszystkiego będą wymagali od Ciebie:
  • Znajomość wzorców projektowych;
  • Znajomość UML (w praktyce sprowadzi się to do diagramów przypadków i diagramów klas);
  • Umiejętność korzystania z repozytorium SVN (czy innego cudaka pełniącego równoważną funkcjonalność).
Co do języka PHP to w moim przekonaniu specjalnej roli w CV'ce nie będzie on odgrywał.
P-28384
akwes
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-02-19 11:20:08
Ehh... Nie wiem czemu ale do Javy i do C# się nie mogę przekonać. O ile C# planowałem na po C++ o tyle Java strasznie mnie odrzuca, czasami nawet się zastanawiam czy jakbym miał wybór 3k z C++ i 4k z Javą, to czy na pewno bym wybrał 4k... W sumie nie wiem czemu, bo język to tylko wygoda większa lub mniejsza ale przyjemność tworzenia z niczego zawsze ta sama.

Mam pytanie, w firmach do pisania aplikacji często wykorzystuje się Oracle Database lub MS SQL Database? Bo ten zestaw + Java, strasznie mi się kojarzy z aplikacjami sieciowymi a ja bym się chciał skupić raczej na 'niesieciowych'. Nie wiem czemu ale mam awersję do HTML-a, CSS-ów, PHP, SQL-a i całej sieci. Jestem świadom że moje awersje nie będą interesować pracodawców, ale liczę że jeszcze nie wszystko za mojej kariery przejdzie na online i prace w chmurze ;)

Czy może wiesz (albo ktokolwiek jeszcze inny :P) jak wyglądają wymagania dla programistów gier komputerowych? Wiem że rynek dynamicznie się zmienia i rozwój technologi mocno postępuje jednak jakby nie było to c++ odkąd się pojawił w 1983 dalej jest podstawą.

Ile zajmuje nauka do zadowalającego poziomu obsługiwania Oracle Database i MS SQL Database?
 


P-28391
madmike44
» 2011-02-19 11:56:25
Co do programowania gier - w Krakowie jakiś czas temu powstało coś takiego:

ega.org.pl

Wygląda ciekawie, nawet bardzo :)
P-28395
akwes
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-02-19 12:07:30
Właśnie myślałem o tym tylko trapi mnie kilka rzeczy. Kto w Polsce ma prawdziwe pojęcie o szczegółach dotyczących tworzenia gier na światowym rynku? Nie mamy za dużo (wiem, jest kilka dobrych, ale kilka) rodzimych produkcji. W dodatku kto tam będzie uczył? W sensie że kto porzuci swoją pracę żeby zarabiać tyle co wykładowca? :P Chyba że to ma działać na jakiejś innej zasadzie?


edit::
Ciekawostka. AGH odpada ponieważ na wszystkie kierunki z INFORMATYKA w nazwie (poza Informatyką Stosowaną na wydziale Metali i Informatyki Przemysłowej i W. Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska) nie uwzględniają matury z informatyki.
P-28396
« 1 »
  Strona 1 z 1