Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Hasła użytkowników 4programmers.net zostały przechwycone przez hakerów

Ostatnio zmodyfikowano 2011-03-06 19:17
Autor Wiadomość
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Hasła użytkowników 4programmers.net zostały przechwycone przez hakerów
» 2011-03-01 00:15:33
Przed chwilą całkiem przypadkiem trafiłem na 4.programmers i moim oczom ukazał się komunikat:
Z powodu wlamania na serwer serwis tymczasowo wylaczony. Prosimy o profilaktyczna zmiane hasel (jezeli byly uzywane takie same jak w serwisie 4programmers.net)
Nie wiem (ponieważ się na tym nie znam) czy rzeczywiście osoby które się tam włamały mają dostęp do wszystkich danych użytkowników, łącznie z hasłem, ale ja profilaktycznie (chociaż nawet nie jestem pewien czy w ogóle mam tam konto) hasło na kilku stronkach zmieniłem. Pomyślałem, że może ktoś od nas też ma tam konto i poczułem się do profilaktycznego powiadomienia ;) Nie wiem czy komuś się moja wiadomość przyda, mi gdybym sam nie zauważyłem owego komunikatu chyba by się przydała więc ją tutaj zamieszczam. Mam nadzieję, że nie podpadam pod jakiś punkt regulaminu odnoście promowania konkurencji czy cuś. Pozdrawiam ;)
P-28686
DejaVu
» 2011-03-01 00:22:10
E tam konkurencja ;p oni sobie żyją, my sobie żyjemy... wydaje mi się, że akurat zarówno gamedev jak i 4programmers jak i my mamy odmienną politykę i cele serwisu :)
P-28687
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-03-01 00:34:19
fakt, razem się ładnie uzupełniamy i polskim programistom żyje się lepiej ;] A czy ktoś się orientuje czy rzeczywiście po włamaniu na serwer nie ma już problemu z dostępem do strzeżonych danych użytkowników, czy może zazwyczaj stosuje się wystarczająco dobre zabezpieczenia (szyfrowanie?) i dane te (w tym wypadku konkretnie hasła) są bezpieczne ?
P-28688
DejaVu
» 2011-03-01 01:15:28
Na upartego to nawet hasła kodowane algorytmem jednokierunkowym można złamać ;p
P-28689
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-03-01 02:08:04
Teraz po Twojej poprawce tytuł tematu brzmi tak jakby to ktoś od nas te hasła pochwycił i tutaj się tym chwalił xD
P-28690
DejaVu
» 2011-03-01 04:15:50
Hehe, wiem ;p poprawię jeszcze trochę temat ;p
P-28691
WiecznyWem
» 2011-03-01 09:12:27
Czy ja wiem czy mają oni te hasła? Hasła na pewno są szyfrowane jakimś szyfrem typu SHA1, lub nowsze. A do tego możliwe, że są generowane nie na podstawie samego hasła, ale również w nicku.
Więc aby złamać choć jedno hasło, musieli by się strasznie trudzić.
P-28693
DejaVu
» 2011-03-01 11:48:49
Gdyby tak było to na 4programmers nie dawali by takiej informacji na stronie głównej i nie zamykaliby serwisu całego.

/edit:
A to jest puenta:
Napisał Adam Boduch:

Hasla byly hashowane sha256. Niestety wlamywacz zmodyfikowal kody zrodlowe zapisujac hasla uzytkownikow uzywane przy logowaniu. Autorzy tych kont dostali na e-mail odpowiednia informacje, a ich hasla zostaly zresetowane.

Niemniej jednak prosimy wszystkich o profilaktyczna zmiane hasel do swoich profilow.
Źródło: http://forum.4programmers.net/Coyote /175448-wlamanie_na_serwer?p=720772
P-28694
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona