Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Qt] Problem z modułem QtNetwork

Ostatnio zmodyfikowano 2011-03-19 17:38
Autor Wiadomość
Gutiz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Qt] Problem z modułem QtNetwork
» 2011-03-19 17:14:27
Mam taki problem: uczę się programować w bibliotece Qt z czasopisma Linux+ (pierwsza część w linux+ 06-2010).
Pierwszą część przeszedłem bez problemu - w kursie było przedstawione jak zrobić prosty program wczytujący i wyświetlający obrazek(nr. czasopisma: Linux+ 06-2010).
Druga część jest trochę trudniejsza - jest pokazane jak zrobić prostego klienta FTP.

Problem mam podczas rozpoczynania projektu. Kurs przedstawia tworzenie projektu w starszej werji Qt SDK. W internecie też nie znalazłem nic o nowszym SDK(nie znam zbyt dobrze angielskiego). Ja posiadam wersję 2.0.1.

Znalazłem w internecie kurs(też na starszym SDK) z obrazkami(http://blog.matthew.org.pl/2009/06/07/kurs-qt-czesc-2-qt-creator).
Tworzenie projektu wygląda troszkę inaczej niż u mnie. Jest tam bowiem okno, gdzie można zaznaczyć moduły jakie będą wykorzystane w projekcie(http://dl.dropbox.com/u/680693/qtcreator/qtcreator-new-3.png). U mnie tego okna nie ma, a powinienem dodać moduł QtNetwork(do obsługi sieci) i nie wiem gdzie to zrobić.

Kiedy dodaję #include<QFtp> jest błąd, że nie ma takiego pliku(nazwa jest na 100% dobra). Myślę, że muszę właśnie dodać moduł QtNetwork.
P-29353
dmx81
» 2011-03-19 17:21:16
w oknie kreatora po prawej stronie masz ikonki - zaznacz EDYCJA, wyswietli ci sie lista plikow projektu, otworz ta z rozszerzeniem *.pro

tam masz, jakie moduly wczytujesz, jakie naglowki
C/C++
QT += core gui\
[/cpp] ja uzywam wlasnie opengl - wiec dodalem " \ enter opengl "
ty pewnie musisz zrobic to samo ze swoim modulem
C/C++
QT += core gui\
 opengl
P-29354
Gutiz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-03-19 17:38:24
W końcu... Dzięki Ci dmx81 za szybką odpowiedź. Męczyłem się tyle czasu, że miałem chęć rzucić te Qt, na szczęście zdecydowałem się napisać temat(wcześniej wątpiłem w skuteczność i szybką odpowiedź na forum - szukałem zawsze w necie).

Napisałem tak:
QT += core gui network

PS. To, że mylisz strony mi nie przeszkodziło :P chwilę zastanowienia i gotowe.

Temat zamykam

P-29356
« 1 »
  Strona 1 z 1