Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Allegro] Wielki problem ;/

Ostatnio zmodyfikowano 2011-03-27 14:16
Autor Wiadomość
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Allegro] Wielki problem ;/
» 2011-03-24 18:00:58
Witam !

Korzystam z VC++ 2010 i zainstalowałem sobie Allegro 5. Mam taki problem, że praktycznie chyba nic z kursu Allegro na tej stronie ( to było Allegro 4.2.2 bodajże ... ) nie działa mi. Same błędy kompilacji wyskakują do każdej linijki związanej z allegro ... Co to znaczy ? Allegro 5 jest w ogóle czymś innym, odrębnym niż te wcześniejsze Allegro ? Kurs jest błędny ( ;D ) ? Mam ściągnąć starsze Allegro ( czego chyba na stronie allegro nie ma ... ) ? Miał ktoś ten problem ? Nudzę się, bo nie mam w co grać, a gdy chciałem się pouczyć --> nie działa ;(

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-29656
hashedone
» 2011-03-24 18:06:04
Dokładnie tak jak napisałeś - Allegro od wersji 5 jest niekompatybilny wstecz. Jak temu zaradzić? Najlepiej nie uczyć się allegro. A jeśli koniecznie chcesz, to uczyć się allegro w wersji 5. Ściągnięcie starej wersji to najgrosze co możesz zrobić.
P-29657
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-03-24 18:14:42
Czyli jednak lepszy zdecydowanie jest SDL ... I wg mnie to jest bzdura, żeby nie dało się w Allegro 5 pisać allegro 4 ( nazwy zmiennych, funkcji itp powinny być takie same + te nowe co dochodzą ... ). I tak na szczęście nie zacząłem nauki na tak poważnie ... ( Tak po za tym wolę polskie kursy, a allegro znalazłem angielski - na stronie allegro ;D ).

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-29660
DejaVu
» 2011-03-24 18:16:16
a ja polecę kurs SFML ;p W moim przekonaniu lepszy od SDL :)

http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-SFML-C++/284
P-29662
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-03-24 18:22:19
Ciekawych rzeczy się dowiaduję ;D Mam nadzieję, że prosta do nauki. Jestem początkujący, znam tylko podstawy C++ ( J. Grębosza czytam ;D ). Zobaczę tego SFML :)
Dzięki

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-29663
szyx_yankez
» 2011-03-24 18:24:53
Jak temu zaradzić? Najlepiej nie uczyć się allegro.
"Fajne" myślenie, gdy by każdy tak myślał, to nadal skwierczeli byśmy w epoce kamienia(rozwój cywilizacij).
Korzystam z VC++ 2010 i zainstalowałem sobie Allegro 5. Mam taki problem, że praktycznie chyba nic z kursu Allegro na tej stronie ( to było Allegro 4.2.2 bodajże ... ) nie działa mi. Same błędy kompilacji wyskakują do każdej linijki związanej z allegro ... Co to znaczy ? Allegro 5 jest w ogóle czymś innym, odrębnym niż te wcześniejsze Allegro ? Kurs jest błędny ( ;D ) ? Mam ściągnąć starsze Allegro ( czego chyba na stronie allegro nie ma ... ) ? Miał ktoś ten problem ? Nudzę się, bo nie mam w co grać, a gdy chciałem się pouczyć --> nie działa ;(
Allegro5 jest to biblioteka pisana niezależnie(od zera, nie bazująca o Allegro4) od Allegro4, ta rozwija się swoją ściążką a ta swoją.
Obie biblioteki mają całkiem inną składnie, to tak jakby odrębna biblioteka.
Co do nauki, to jest jeden kurs po Polsku na 'warsztat.gd', a drugi piszę Ja(narazie 3 lekcje są).
P-29664
hashedone
» 2011-03-24 18:38:29
[cite]"Fajne" myślenie, gdy by każdy tak myślał, to nadal skwierczeli byśmy w epoce kamienia(rozwój cywilizacij).[/cite]
Nie powiedziałem "nie uczyć się NICZEGO", tylko "nie uczyć się ALLEGRO". Są po prostu lepsze alternatywy, choćby SDL, była z resztą biblioteka 2D oparta na OpenGL.
P-29665
pekfos
» 2011-03-24 18:42:49
[cite]"Fajne" myślenie, gdy by każdy tak myślał, to nadal skwierczeli byśmy w epoce kamienia(rozwój cywilizacij).[/cite]
proponuję zajrzeć do kursu STC..

ja wolę allegro 4.
nazwy zmiennych, funkcji itp powinny być takie same + te nowe co dochodzą ...
może i powinny ale gdy wersja major się zmienia to zazwyczaj w związku z napisaniem kodu od zera. allegro4 i allegro5 to w sumie dwie różne biblioteki.
P-29666
« 1 » 2 3 4
  Strona 1 z 4 Następna strona