Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Problem KDevelop 4.2 [Linux]

Ostatnio zmodyfikowano 2011-04-14 18:49
Autor Wiadomość
YxMUSASHIxY
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Problem KDevelop 4.2 [Linux]
» 2011-04-10 12:18:44
Być może mój problem jest banalny, ale dla mnie stwarza nie małe wyzwanie ;P

Mam zainstalowanego openSUSE11.4 na KDE, wersja stabilna 64bity itd... oraz IDE KDevelop z którego nie potrafię korzystać.

Mój problem brzmi następująco: Przekompilowałem i zainstalowałem przeróżne biblioteki w tym głównie GLFW (An OpenGL Framework), ale mam problem z budowaniem ich w KDevelop, przy czym konsola nie stwarza mi takich problemów: "g++ cos_tam.c -o cos_tam -lglfw -lGL", jednak chciałbym nauczyć się to robić w KDevelop tworząc większe projekty, gdyż korzystanie z terminala, na zmianę z Kwrite staję się być powoli mozolne...

Proszę o poradę: Co zrobić, aby mieć odpowiedni szablon lub co zrobić by ten "CMake-based C++" zaczął budować programy nie tylko korzystające ze standardowych bibliotek, ale także innych, oraz proszę o wyjaśnienie skąd pobierać pluginy i jak się je instaluje, bo jestem kompletnie zagubiony...


PS. W dokumentacji nie znalazłem odpowiedzi na te pytanie :P a wujek google mi nie pomógł znaleźć odpowiedzi, chodź bardzo próbował... 


Za pomoc wielkie DZIĘKI ;}
P-30538
DejaVu
» 2011-04-10 14:55:09
Nie ma szablonów na wszystko. Powinieneś umieć konfigurować biblioteki praktycznie rzecz biorąc od pustego projektu.
P-30544
YxMUSASHIxY
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-04-12 16:44:05
Proszę tylko o pomoc przy zainicjowaniu bibliotek zewnętrznych przy pomocy CMakeLists.txt ;P 
P-30669
DejaVu
» 2011-04-12 17:29:56
Umiesz ręcznie skonfigurować jakąkolwiek bibliotekę? Jeżeli nie to możesz poszukać tutoriala jak to się robi w tym czego używasz. Tu raczej użytkownicy używają IDE, które są dostosowane do programowania w C++ typu Code::Blocks bądź Visual C++.
P-30670
YxMUSASHIxY
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-04-14 18:49:19
KDevelop jest dostosowany do programowania w językach głównie C/C++ ;P Problem może wynikać z tego, że jest pod Linuksa... 
P-30762
« 1 »
  Strona 1 z 1