Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

A może nowy dział forum "Kurs C++ - pytania, wątpliwości, propozycje"?

Ostatnio zmodyfikowano 2011-04-25 14:34
Autor Wiadomość
marek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
A może nowy dział forum "Kurs C++ - pytania, wątpliwości, propozycje"?
» 2011-04-22 14:36:28
Nie wiem czy kursanci C++ stanowią większość, ale myślę że jest ich sporo. Dlatego proponuję założyć osobny dział - "Kurs C++ - pytania, wątpliwości, propozycje"?

Obecnie rolę tę spełnia "Szukam pomocy". Tu jednak  spotykają się pierwszoklasiści oraz zawodowcy. Pytania dotyczące spraw podstawowych giną wśród innych. Już nie mówiąc o tym, że początkujący onieśmieleni są obecnością arcykapłanów i nie zadają "głupich" pytań.

Dział ten zawierałby głównie:
- pytania do konkretnych lekcji
- odpowiedzi na pytania
- komentarze do poszczególnych lekcji

Posty będą ułożone lekcjami, a nie chronologicznie! Sądzę że jest to możliwe od strony technicznej. Po pewnym czasie każda lekcja obrośnie w  posty i prawdopodobnie znajdziemy odpowiedź na nurtujące nas pytania. W pierwszej lekcji kursu C++ będzie uwaga, że jest taki dział i tam należy szukać, gdy coś jest niejasne. Stanowiłby więc integralną część kursu C++.

Co o tym sądzicie, zwłaszcza szanowni pierwszoklasiści C++?
P-31631
DejaVu
» 2011-04-22 14:39:00
Podstawa to moderatorzy. Moderatorzy na chwilę obecną nie mogą nawet moderować czyichś postów bo nie chciało mi się tego dokodzić :) Tyle, że trzeba będzie wkrótce to zrobić bo ruch na forum drastycznie wzrósł, a ja tej kuwety już nie ogarniam ;p
P-31633
SeaMonster131
» 2011-04-22 20:09:41
bo ruch na forum drastycznie wzrósł
Pewnie sie Pan cieszy, że to forum takie popularne sie staje? hehe :)
P-31670
McAffey
» 2011-04-22 20:12:17
A co, ma się smucić ? ;P
P-31672
DejaVu
» 2011-04-22 22:08:37
W zasadzie to od 3 dni nie mam czasu go czytać tak bardzo wciągnął mnie projekt w C++ :P
P-31682
McAffey
» 2011-04-22 22:13:31
W zasadzie to od 3 dni nie mam czasu go czytać tak bardzo wciągnął mnie projekt w C++ :P
A można z ciekawości spytać co tam skrobiesz, czy raczej nie zamierzasz się dzielić takimi informacjami publicznie ? ;)
P-31683
DejaVu
» 2011-04-22 22:19:19
Hm... skoro i tak już jest offtopic i temat mało ważny to można pospamować ;p obecnie pisałem klasę do obsługi odczytu i zapisu pliku bez konieczności wczytywania i zapisywania danych, które nie ulegną zmianie. Innymi słowy: masz plik, chcesz odczytać z niego fragment i zmodyfikować jakiś fragment pliku. Klasa odczyta fragment, który Ciebie interesuje oraz zmodyfikuje wybrany fragment. Z tym, że modyfikacja nie jest natychmiastowa tylko wirtualna, którą można wcommitować gdy się skończy pracę z plikiem :) Dzięki temu odczyt i zapis na nośniku jest zredukowany do niezbędnego minimum :)

/edit:
A no i umożliwia jeszcze wstawiać do pliku dane w środek oraz z niego usuwać nawet bez wykonywania żadnego odczytu z dysku :) Potem sobie doczytuje to co trzeba i zapisuje plik :) Innymi słowy jedno z narzędzi z których jestem zadowolony :P
P-31684
McAffey
» 2011-04-22 22:44:37
jedno z narzędzi z których jestem zadowolony :P
I o to się właśnie rozchodzi ;P A po za tym narobiłeś smaka ludziskom, to nie odkładaj na dalekie terminy watchDDT ;P
P-31685
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona