Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

W jaki sposób zainteresowaliście się programowaniem?

Ostatnio zmodyfikowano 2011-06-05 12:41
Autor Wiadomość
Bartekko
Temat założony przez niniejszego użytkownika
W jaki sposób zainteresowaliście się programowaniem?
» 2011-04-30 21:01:34
nie znalazłem w innym miejscu takiego tematu, ani odpowiedniego dla tego tematu działu więc daję tutaj.
 Ja na przykład w wieku ok. 4-5 lat dostałem na płytce jakiegoś tam czasopisma demo gry Colobot.
programiści z epsiteca mieli świetny pomysł, by stworzyć język programowania, który pozwala w skuteczniejszy niż np. logo sposób zachęcić ludzi ( i dzieci (: ); do programowania
ciekawsza historia to ta, że w tamtych czasach buntu kupiłem se tę grę, po roku zgubiłem, była dołączona też do jakiegoś czasopisma, solucja była w cd-action,  a teraz jadę na piracie bo już 2 razy grę kupiłem a teraz już jej nie sprzedają.
wracam do niej co jakieś 2-3 miesiące od 10 lat. w 5 klasie był(samouk) pascal, do c++ dostałem się gdy Pascal wydawał mi się przestarzałą technologią, Java była za wolna, z pytonem można było konie kraść, a c++, był OK
P-32346
szyx_yankez
» 2011-04-30 21:12:26
Zaczynałem podobnie jak ty, od Colobota.
P-32349
McAffey
» 2011-04-30 21:23:07
nie znalazłem w innym miejscu takiego tematu
Słabo szukałeś :

Ile (i jak) uczycie się już c++

chwalcie się

(nie wiem czy te tematy Cie zadowolą ;p)
P-32351
Bartekko
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-04-30 21:46:55
nie zadowolą mnie, bo tam się chwalimy naszym Doświadzczeniem, a tu początkami
P-32353
McAffey
» 2011-04-30 22:21:06
Ja pierwszy kod jaki pisałem to pisałem w ceebocie(który dostałem od kumpla na chyba 10 urodziny), potem colobot. I zawsze mnie takie rzeczy interesowały (nie od razu był to c++, próbowałem dużo rzeczy). W końcu to się skonkretyzowało na c++ i zacząłem się uczyć konkretnie jego ;)
P-32356
pekfos
» 2011-05-01 12:26:13
Jak się zainteresowałem programowaniem? hmm..
dawno temu w tajemniczych okolicznościach :P
w szczegóły nie będę wchodził,
bo to dziwna historia jest :P
też grałem w ceebota ale gdy już programowałem :P
P-32373
malan
» 2011-05-01 13:10:01
Ja zaczynałem od HTMLa na lekcji informatyki :D. Kiedy szedłem do gimnazjum, na forum, na naszej klasie (jeszcze przed rozpoczęciem roku) spytałem się, czy ktoś programuje, w czymś innym niż HTML :D. Jeden z kumpli powiedział mi żebym dał sobie spokój z HTMLem i zajął się C++. Nie wiedząc co to C++ zacząłem szukać po internecie kursów itp. aczkolwiek wszystkie wydawały mi się takie niepełne... Brakowało mi informacji od czego zacząć. Zdemotywowany brakiem rezultatów moich poszukiwać dałem sobie spokój. Po jakiś 3 miesiącach trafiłem jednak na ddt i tak się zaczęło ;) Wzruszyłem się ;(
P-32376
kamillo121
» 2011-05-01 13:16:18

Jeden z kumpli powiedział mi żebym dał sobie spokój z HTMLem i zajął się C++

Szczerze mówiąc nigdy bym nie zrezygnował z html'a php bo to jednak jest szybka kasa(pod warunkiem, że napisałeś sobie szkielet) co tu dużo gadać. Jako osoba prywatna uczęszczając do szkoły mogę sobie zarabiać, na c++ już bym tak nie zarobił.
Co do programowania to zacząłem chyba od php a w trakcie był c++ chociaż zawsze skupiam się na sposobie programowania, rozwiązywania problemów a nie tylko na języku bo dzisiaj jest popularny C++ a kiedyś jego rolę może przejąć inny(chociaż obecnie wydaje się to trochę abstrakcją ).
A "zaraziłem się" tym od rodziny.
P-32377
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona