Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[WinAPI] Okno dialogowe niemodalne

Ostatnio zmodyfikowano 2011-05-16 16:11
Autor Wiadomość
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[WinAPI] Okno dialogowe niemodalne
» 2011-05-15 20:25:07
Witam!

Zrobiłem sobie kod do okna niemodalnego ( tego paska narzędzi - wg kursu na tej stronie :P ), i zrobiłem tak, by wywalało mi komunikat ( MessageBox ). I problem jest taki:
jeśli naciskam na okno główne bądź okno dialogowe niemodalne - program wydaje dźwięk i podświetla komunikat ( norma :P ), a jak nacisnę na 'OK' lub 'X' na okienku wywołanym przez MessageBox, to nic się nie dzieje - okienko ponad jest. Nic się nie da zrobić! ;/ ( odkryłem przycisk - stop debbuging :P ). Mogę dać kod ... Korzystam z VC++ 2010 :P

Z góry dzięki za pomoc,
Mrowqa
P-33043
malan
» 2011-05-15 23:09:25
Lepiej screen z opisem o co Ci dokładnie się rozchodzi, bo mało zrozumiałem z opisu ;p
P-33045
Gabes
» 2011-05-15 23:12:34
W kilka dni chcesz opanować całe WinAPI  wiedze której nauka zajmuje programistom wiele lat  ,
technikum  ,studia  informatyczne.
Uczysz się wybiórczo tylko tego co jest ci w danej chwili potrzebne , stąd twoje braki.

Jak nie lamić

http://wiki.gamedev.pl/Jak_nie_lamić


P-33046
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-05-16 16:11:49
@up mylisz się !! :P
Uczę się z kursu ( z tej strony ) PO KOLEI !! A to, że zakładam tyle tematów - moja wina, że VC++ jest inny od reszty ?? Tak po za tym VC++ jest najlepszym kompilatorkiem pod win ( w każdym razie powinien być :P ). Możliwe, że popełniam jakieś błędy - jak początkujący, ale ja nie chce opanować WinAPI w kilka dni ( wiem przecież, że to niemożliwe :P ). Najlepiej się uczy na przykładzie ( choćby to dla niektórych zły typ nauki - kopiuje i tyle :P ), ale ja chciałem sobie zrobić sam przykład ( kurs WinAPI -> Okno dialogowe cz.2 ). Pokombinuje jeszcze coś, potem ewentualnie dorzucę ss.

EDIT:
już rozwiązałem ten problem ;) Po prostu źle zrozumiałem to, że komunikat trafia do okna matki :P

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-33051
« 1 »
  Strona 1 z 1