Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

manual code::blocks - polecam

Ostatnio zmodyfikowano 2011-05-17 15:39
Autor Wiadomość
marek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
manual code::blocks - polecam
» 2011-05-16 12:49:27

http://www.sci.brooklyn.cuny.edu/~goetz/codeblocks/codeblocks-instructions.pdf
P-33050
McAffey
» 2011-05-16 17:09:02
Ładnie i dokładnie opisane, ale moim zdaniem trochę bezsensu jest robić szczegółowy opis czegoś, co za chwilę będzie zastąpione już nowszą wersją i w konsekwencji już coś się może nie zgadzać. Mimo to, ktoś odwalił kawał dobrej roboty ;]
P-33054
lukonQ
» 2011-05-16 17:13:42
Co do nowej wersji to bym się zastanowił dogłębniej :)
Ostatnia wersja jest z 30 maja ubiegłego roku ; )
P-33055
McAffey
» 2011-05-16 17:29:42
A ten poradnik opisuje starszą wersję, chociaż akurat w tym przypadku to chyba nie robi różnicy, bo zdaje się, że żadnych większych zmian w nowej wersji nie było, co nie zmienia faktu, że mogły i jeszcze mogą w przyszłości być.
P-33056
marek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-05-16 21:06:39
Nie jest to najnowsza wersja, ale np. dowiedziałem się co chciałem o debuggerze. A na bezrybiu i rak ryba. Poza tym sądzę że nowe wersje aplikacji w pierwszym uproszczeniu należy traktować jako starą wersję + coś nowego.
P-33077
McAffey
» 2011-05-16 21:26:05
należy traktować jako starą wersję + coś nowego
W sumie chyba racja, no ewentualnie w nowych wersjach stare funkcjonalności mogą być "poprawiane", ale jak raz się je zrozumie, to potem poprawki się bez problemu obczai ;)
P-33079
SeaMonster131
» 2011-05-16 22:19:12
Wszystko jest ok, tylko jednego nie rozumiem - czemu to jest w dziale [C, C++] Szukam pomocy? :D
P-33082
marek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-05-17 09:27:19
czemu to jest w dziale [C, C++] Szukam pomocy? :D
Bo ten dział jest najpopularniejszy i ma największą siłę rażenia.
Z własnego doświadczenia wiem, że największą kłodą w nauce programowania, i to już na wstępie to:
- zainstalowanie IDE tu code::blocs
- poruszanie się po IDE tu code::blocs
Dla autora wszystko jest oczywiste, jak jazda na rowerze. Dla czytelnika najmniejsze niedomówienie  może stanowić rafę nie do opłynięcia. Dalej, jak już czytelnik/adept wejdzie w temat, to da sobie radę. Teraz nawet 30% czytających może zrezygnować, bo nie zrozumiało czegoś "oczywistego". Dlatego jestem za b. dokładnym opisem instalacji  i b. dokładnym opisem IDE na przykładzie uruchamiania b. prostego programu typu "hello world".
Jeszcze coś. W kursie C++ autor nawet nie wspomniał, że programy należy kopiować bezpośrednio z lekcji metodą control c i control v do miejsca, gdzie jest już jakiś program (tu "hello world"). Nawet nie przyszło mu do głowy, że mogą być tacy zawodnicy, którzy wklepują programy ręcznie. Teraz, gdy mam już skromne doświadczenie w tej materii, też nie przyszłoby mi to do głowy.
Oczywiście, dalej pozostaję w przekonaniu, że ten portal ma najlepszy kurs C++ jaki znam w internecie.
Z niecierpliwością czekam na pełną nową wersję C++ Pana DejaVu.
P-33085
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona