Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Architektura trójwarstwowa

Ostatnio zmodyfikowano 2011-05-24 17:48
Autor Wiadomość
Idzanagi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Architektura trójwarstwowa
» 2011-05-22 11:24:53
Witam,
mam problem ze zrozumieniem architektury trójwarstwowej, wiem że warstwa danych logiki i  interfejsu musza być oddzielone, ale nie wiem, gdzie w projekcie postawić te granice.
Np. Mam klasę przedmiot i obiekty tej klasy będą przechowywane w liście, będą też zapisywane do i odczytywane z plików.
Do tego program posiada interfejs, który wyświetla , dodaje, usuwa i edytuje obiekty klasy przedmiot.

Rozumiem to tak:
Opakowuje liste w klase i interfejs wywoluje metody klasy Lista. Główne pytanie brzmi: Czy klasa Lista może przekazywać do interfejsu wkaźnik do obiektu przedmiot, czy muszą to być wartości pól składowych?


Proszę o wytłumaczenie na tym lub innym przykładzie.
Dziękuje.
P-33312
absflg
» 2011-05-22 15:33:26
A co to za różnica, czy będą to pola klasy czy wskaźnik, skoro nie zmieni to działania klasy?
P-33336
DejaVu
» 2011-05-22 15:35:51
Przekazujesz to co jest wygodniejsze. Zazwyczaj jak pracujesz na obiektach to wygodnie jest posługiwać się obiektami, a nie poszczególnymi wartościami z obiektu.
P-33337
kamillo121
» 2011-05-22 15:45:34
Jeżeli chodzi o zrozumienie problemu to poczytaj sobie o wzorcu projektowym mvc obojętnie dla jakiego języka programowania.
Potem łatwo Ci będzie zrozumieć i co ważne poprawnie wykorzystać w swoim projekcie.
Jeżeli chcesz szybko sprawdzić czy dana część architektury jest poprawna spróbuj ją wypróbować na danych testowych i zobacz czy jest to na tyle użyteczne by nadało się do projektu i nie zakłócało przejrzystości.
P-33338
Idzanagi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-05-24 17:48:13
dzieki, chyba juz wiem jak to zrobic.
P-33411
« 1 »
  Strona 1 z 1