Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Konsola] Login i hasło

Ostatnio zmodyfikowano 2008-11-16 16:45
Autor Wiadomość
ruter
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Konsola] Login i hasło
» 2008-11-16 07:14:00
Mam pytanko, za pomocą jakiego kodu(tutaj prosze tylko o zarys lub podpowiedź) mogł bym zrobić powiedzmy konto tzn. chodzi mi o to ze jak odpalam console z jakimiś danymi to po prostu chce aby na samym starcie wymagało Loginu i hasła.
P-2545
lynx
» 2008-11-16 12:52:17
Nie zapomnij po napisaniu programu usunąć kodu, lub go jakoś zabezpieczyć hasłem. Bo jak tego nie zrobisz to login i hasło będzie w kodzie do przeglądania.

Mógłbyś też zobaczyć jak wygląda twój login i hasło po przesunięciu bitowym i wtedy napisać:

login = login << 2;
haslo = haslo << 2; //przesuniecie bitowe o 2 w lewo
if (login  != "tresc_loginu_po_przesunieciu_bitowym_o_2_w_lewo" || haslo != "haslo_po_przesunieciu")
{}
...



Jak sprawdzić jak wygląda twoje haslo i login po przesunieciu?

Musisz sobie napisać program który by pobrał hasło i login, a następnie wyświetliłby je po przesunięciu. Zabezpieczyło by to kod, bo nikt nie będzie miał hasła i loginu od razu. Nie musiałbyś wtedy usuwać kodu. Jednak i tak lepiej go przenieść na pendrive-a lub go usunąć.
P-2546
manfred
» 2008-11-16 10:31:06
C/C++
#include <iostream>
#include <string>

using namespace std;

int main()
{
    string login;
    string haslo;
    cout << "Login: " << endl;
    getline( cin, login );
    cout << "Haslo: " << endl;
    getline( cin, haslo );
    if( login != "test" || haslo != "foo" )
    {
        cout << "Niepoprawne haslo!"
    }
    else
    {
        //tu kod...
    }
    return 0;
}
P-18629
manfred
» 2008-11-16 16:45:39
Jak tak chcesz się bawić, to proszę bardzo... Zamiast tego co ci podałem, zdobądź skądś implementację jakiegoś digesta, np. SHA1, i zamiast porównania loginu z czystymi danymi porównaj jego skrót ze skrótem wcześniej wygenerowanym przez inny program. Dla hasła to samo.
P-18632
« 1 »
  Strona 1 z 1