Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Pytania półpoczątkującego

Ostatnio zmodyfikowano 2011-07-05 10:34
Autor Wiadomość
dominikowy
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Pytania półpoczątkującego
» 2011-07-05 10:17:18
Dobra zacznę od tego, że swój pierwszy program robiłem w pascalu, polegał on na tym, że jak zadawało mu się pytanie to on odpowiadał losowymi tekstami. Albo on nawet sam ci zadawał losowe pytania, ktore mu zarogramowałem:D. Wszystko bylo ok, oprocz tego ze wyskoczyl mi pozniej taki blad, że zadługa jest ta pętla  i nie moglem go rozbudowywac dalej:( Dlatego przenioslem sie na c++, ale zanim zaczne, to mam pytanie, czy to się nie powtorzy? I chciałbym wiedziec jaki jest typ danych przechowujacy tekst(jestem w ostatnim rozdziale poziomu pierwszego) , bo jeszcze tutaj tego nie zauwazylem:( I czy da się zrobić, że program traktuje podobne komendy jako jedna,np. ile masz lat?, ILE mąsz lat.? I gdzie jest na klawiaturze takie dwie pionowe kreski oznaczajace lub, bo tej krechy nigdzie nie widze? I czy ta się zrobić w tym jaką szate graficzną czy coś, bo w turbopaskalu tego nie bylo?
P-35375
akwes
» 2011-07-05 10:27:32
Ilość powtórzeń pętli zależy od tego jego typu iteratora użyjesz (char, short, long, long long). Tekst przechowuje std::string lub char*.

Ą będzie Ci ciężko ładnie przyjąć do programu. No ale w każdym razie zawsze można zrobić zabieg upiększający. Jeśli chodzi o duże i małe litery to wystarczy zabieg na całym stringu do porównania i porównywanym zastosować toupper() albo tolower().

Zresztą nie ogarniam, jak pętla może być za długa? W pascalu są też nieskończone pętle (w kazdym jezyku są w sumie) które mają trwać dopóki działa komputer, wiec co rozumiesz przez za długa? Może się machnąłeś gdzieś, gdzieś coś dopisałeś?
P-35376
szyx_yankez
» 2011-07-05 10:30:41
I chciałbym wiedziec jaki jest typ danych przechowujacy tekst
char *
Jednak poleca się używać klasę
std::string
, która zbudowana jest w oparciu o
char *
.
I czy da się zrobić, że program traktuje podobne komendy jako jedna,np. ile masz lat?, ILE mąsz lat.?
Da się.
I gdzie jest na klawiaturze takie dwie pionowe kreski oznaczajace lub, bo tej krechy nigdzie nie widze?
Shift + 1 klawisz na lewo od backspace.
I czy ta się zrobić w tym jaką szate graficzną czy coś
Da się, wystarczy się nauczyć WinApi bądź jakąś bibliotekę graficzną typu: Allegro5, SFML, SDL itd.
P-35377
dominikowy
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-07-05 10:34:32
Dzięki za pomoc:D Aaa, i mam 14 lat
P-35378
« 1 »
  Strona 1 z 1