Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Otwieranie plików danego rozszerzenia przez konkretny program

Ostatnio zmodyfikowano 2011-07-12 17:00
Autor Wiadomość
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Otwieranie plików danego rozszerzenia przez konkretny program
» 2011-07-12 16:04:35
Witam!

Skoro jeden temat - jeden problem, więc stworzyłem drugi :) Konkretnie chodzi mi o to, jak zrobić, by mój program otwierał dane rozszerzenia ? Np. jeśli chcesz otworzyć plik *.txt to automatycznie włącza Ci się notatnik. Co zrobić by móc tak odpalać pliki własnego rozszerzenia własnym programem ??
Do rejestru coś dodać ? Program otrzymuje jakieś dodatkowe parametry wywołania ?? :D

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-35857
pekfos
» 2011-07-12 16:06:03
co do parametrów to bezwzględną ścieżkę dostaniesz jako argument pod indeksem 1.
P-35858
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-07-12 16:13:00
Dzięki :P Właśnie sobie przypomniałem, że gdzieś napisałem taki programik i sprawdziłem to :P ( ale niestety korzystam z WinMain :P będzie trzeba obkroić parametr :P ) -> sprawdziłem - argument będący ścieżką programu nie zostaje wysłany ;(
Więc sprawa nr2 z tego problemu:
jak ustawić domyślny program ?? Znalazłem w:
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\
FileExts\<ext>\OpenWithList
wartości ( nazwy programów ). Problem w tym, że nie ma tam notatnika, a dane rozszerzenie odpala mi się właśnie przez notatnik :(

/edit:
tam jest zapisywana lista "otwórz za pomocą", jednak nie da się tam wybrać domyślnego programu ... Może ktoś wie i mnie oświeci gdzie poszperać?? :D

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-35860
SeaMonster131
» 2011-07-12 16:26:03
Prawym na aplikacji, otwórz za pomocą i wybierasz sobie program... o to kaman? :D
P-35862
Mrowqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-07-12 17:00:13
Zapomniałem w tym temacie dopisać pewną rzecz, którą w poprzednim dopisałem - chodzi mi o to z poziomu kodu :)

@up o coś takiego :P Jak dasz Otwórz za pomocą -> wybierz domyślny ... jak ustawić ten domyślny z poziomu kodu ?? będzie trzeba grzebać w rejestrze ?? ;/

/edit:
mnóstwo czasu poświęconego na szperanie w rejestrze i oto mam odpowiedź :)
HKEY_CLASSES_ROOT\.cde                wartość domyślną ustalamy, np. CDE_FILE
HKEY_CLASSES_ROOT\CDE_FILE\shell\open\command
W open wartość domyślna to to co ma się wyświetlać u góry po naciśnięciu PPM ( np. Otwórz ). W command w wartości domyślnej piszemy:
"sciezka do *.exe" "%1"
I tak w oto ten sposób rozwiązałem swój problem :)

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-35868
« 1 »
  Strona 1 z 1