Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Kary za "piractwo"

Ostatnio zmodyfikowano 2011-08-13 13:41
Autor Wiadomość
seruenix
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Kary za "piractwo"
» 2011-08-13 12:58:00
Cześć mam kilka pytanek:

1.Prowadze własny serwis z pirackim oprogramowaniem, nie uploaduje plików a jedynie umieszczam linki do plików zauploadowanych przez kogoś innego. Działam przeciw prawu?

2.Posiadam domene .pl oraz zagraniczny hosting(serwerownia poza Polską) -> jakie jest prawdopodobieństwo, że "niebiescy" wykryją moje IP?

3.Czy "niebiescy" do odnajdywania danych użytkownika sieci kieruja się tylko adresem IP?


Pozdrawiam. Dzięki za wszelkie odp.
P-39051
SeaMonster131
» 2011-08-13 13:17:39
No a wejdź sobie na taką strone jak http://www.exsite.pl, tam też jest taki serwis :) I co? Na razie nie zapowiada się, żeby został zamknięty.
Jedynie policja może coś tam zdziałać, jeżeli TY kopiujesz i udostępniasz pirackie oprogramowanie. Tak mi się przynajmniej wydaje :)
a jedynie umieszczam linki do plików zauploadowanych przez kogoś innego
Jeżeli to Ty umieszczasz linki, więc to Ty udostępniasz te oprogramowanie...

Tylko nie wiem jak było z The Pirat Bay, tam chyba założyciele serwisu zostali przymknięci.. (?).. :P

Nie wiem do końca czy tak jest, więc nie sugeruj sie tym za bardzo :)
P-39053
kamillo121
» 2011-08-13 13:28:41
1. Pewnie, że tak. W regulaminie dodaj pkt który mówi o tym, że użytkownik dodający treść ponosi za nią pełną odpowiedzialność prawną itd. Sam dodajesz więc sam łamiesz prawo proste.

2. Powiem tak, jakby chcieli to by ci weszli do domu następnego dnia, na antykomora też się przyczaili i nie mieli problemu.

3. Zawsze podajesz fałszywe dane ? po co się przyznajesz, przecież w większości przypadków to jest zabronione przez regulamin a za to też grozi kara. Co hosting też masz na fałszywych danych ? jak tak to pozdro.
P-39056
seruenix
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-08-13 13:41:08
NIe tam tez nie mam falszywych - darmowy hosting wystarczyło tylko emaila i hasło podać...
Dobra, temat, wyczerpany chyba dzięki.
P-39059
« 1 »
  Strona 1 z 1