Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Allegro]Menu | GUI

Ostatnio zmodyfikowano 2008-12-31 08:41
Autor Wiadomość
szeczu
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Allegro]Menu | GUI
» 2008-12-27 17:48:25
Tworząc projekt zaliczeniowy natknąłem się na etap tworzenia menu, mam tu na myśli kilka buttonów. W związku z tym moje pytanie brzmi następująco : czy istnieją jakieś gotowe funkcje do tworzenia buttonów ?? Z tego co wyczytałem na tym forum wynika, że należy utworzyć odpowiednie bitmapy na ekranie i sprawdzać pozycję myszy, ale najważniejsze czy można implementację tego w jakiś prosty sposób ominąć.

I jeszcze jedno pytanie w plikach biblioteki znalazłem strukturę DIALOG, ale nie znalazłem inf. dot. jej zastosowania, więc proszę, aby ktoś co nieco nt tej struktury napisał.

 
P-3009
DejaVu
» 2008-12-27 17:53:25
Ktoś coś wspominał o tym, że istnieje jakieś GUI w Allegro i jeśli dobrze pamiętam mówił, że jest to jakaś dodatkowa biblioteka rozszerzająca możliwości Allegro. Nie wiem niestety ani jak ona się nazywa, ani jak z niej korzystać. Warto w tym miejscu dodać, że padło również sformułowanie w stylu: Fajnie by było, gdyby ktoś opracował kurs na ten temat.

/edit:
Po kilku minutach szukania w google, znalazłem coś takiego: http://agdn.netfirms.com/main/gui/. Materiały jak widać nie są polskie ale dobrze, że wogóle coś jest i wygląda na coś sensownego.
P-3010
szeczu
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-12-27 17:57:32
Największy problem tkwi w tym, że mogę użyć tylko bibliotek Allegro i SDL , żadnej dodatkowej biblioteki stosować nie wolno (wola Profesora (tudzież prowadzącego laboratoria)).

Z tego wynika, że jestem skazany na ustawianie bitmap i sprawdzanie koordynatów, trudno jakoś damy radę.

//edit

Czyli jednak dobrze szukałem w plikach biblioteki, nazwy funkcji mnie naprowadziły na tą strukturę, tylko brakowało opisu jak z niej skorzystać. Dziękuję za źródło, zaczynam zabawę z dialogami. ;]
P-3011
pixelmaster
» 2008-12-27 20:58:39
Kilka dni temu zacząłem tłumaczyć ten kurs. Mam dopiero jakieś 1,5 lekcji, ale jak dorobie się ich jakieś 3 to wrzuce do działu artykuły, albo tutoriale :)
P-3014
nnick
» 2008-12-31 08:41:22
Tu masz pomoc dotyczącą tworzenia gui w czystym allegro: http://www.allegro.cc/manual/api/gui-routines/
P-3101
« 1 »
  Strona 1 z 1