Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Błąd z Clear_to_color

Ostatnio zmodyfikowano 2011-09-25 15:27
Autor Wiadomość
Jakubix18
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Błąd z Clear_to_color
» 2011-09-25 14:45:41
Witam. Mam taki problem pisząc sobie pierwsza grę 2D natknąłem się na pewien problem otóż:

Compiling: COde Block.cpp
C:\Users\Kruchy\Desktop\Nauka COdeblock\Nauka Code Block\COde Block.cpp: In function 'int _mangled_main()':
C:\Users\Kruchy\Desktop\Nauka COdeblock\Nauka Code Block\COde Block.cpp:9: error: 'clear_to_color' was not declared in this scope
Process terminated with status 1 (0 minutes, 0 seconds)
1 errors, 0 warnings

Myślałem że to jakiś błąd przy pisaniu gry więc wszedłem w Kurs skopiowałem Lekcje trzecią i cały czas wyświetla mi błąd z "clear_to_color"
Czy wie ktoś może jak to naprawić?
P-41416
Gabes
» 2011-09-25 15:21:27
Domyślam się chodzi o Allegro
Wpisałeś dla wersji 4.2.2
Project->Build options..->Linker settings->alleg
allegro-4.4.2-mt   dla  4.4.2.
P-41419
Jakubix18
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-09-25 15:27:18
Tzn. Ja już robiłem wszystko bardzo dobrze chodziło bo ukończyłem kurs Allegro i przy pisaniu gry takie coś mi się zrobiło przed wyłączeniem komputera było wszystko OK a po włączeniu nagle taki błąd re-installowałem ale to nie pomogło dlatego najpierw szukałem tematu tutaj nie znalazłem to napisałem tutaj ale spojrzę czy mam tak jak pisałeś.

PS. Okey Naprawiłem. Problem był w tym ze w allegro które miałem brakowało jednego pliku którego nie zauważyłem że go nie ma musiałem ściągnąć jeszcze raz włożyć folder z allegro do Katalogu Code block i zlinkować liby.
P-41420
« 1 »
  Strona 1 z 1