Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Code::Blocks nie działa, bo PSCAD korzysta z tego samego kompilatora

Ostatnio zmodyfikowano 2011-10-10 21:15
Autor Wiadomość
Frodli
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Code::Blocks nie działa, bo PSCAD korzysta z tego samego kompilatora
» 2011-10-10 19:17:41
Tak jak w temacie, z powodu laborek musiałem zainstalować na swoim kompie PSCADa korzystającego podobnie, jak Code::Blocks z kompilatora GNU Fortran i po instalacji tego drugiego C::B "nie widzi" kompilatora, chociaż ma wszystkie ścieżki do niego poprawne.

Dodam, że w lutym też miałem ten problem z kompilatorem i zgłaszałem go na tym forum, ale potem zrobiłem format i jakoś mi się nie skojarzyło, że to przez PSCADa. Dzisiaj ponownie musiałem zainstalować to ustrojstwo i mam już 99% pewności, że to dlatego C::B nie chce kompilować :(

Da się temu jakoś zaradzić?

Pozdrawiam, Frodli.
P-41913
DejaVu
» 2011-10-10 19:49:55
1. Jaką ścieżkę masz do kompilatora
2. Jaką ścieżkę masz do Code::Blocks
3. http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/Poziom-1 /Wybieramy-srodowisko-pracy/4
4. Jakie masz komunikaty błędów
5. Na naszym forum jest pełno tematów w których zostały rozwiązane wszelkie możliwe błędy kompilacji pod Code::Blocks - wystarczy poszukać.
P-41920
Frodli
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-10-10 20:48:31
1. C:\Program Files (x86)\CodeBlocks\MinGW
2. C:\Program Files (x86)\CodeBlocks
3. Mam C::B ściągnięte z tego portalu, nie bójta się ;)
4.
Process terminated with status 1 (0 minutes, 0 seconds)
0 errors, 0 warnings
5. 40 stron tematów przekopywać nie będę zwłaszcza, że już w lutym przez kilka godzin szukałem w necie rozwiązania problemu i była kaplica. Przesiadłem się na MVS C++ i pomimo, że kompilowanie trochę mi zamula (ledwo spełniam minimalne wymagania), to jakoś przeboleję.
P-41926
DejaVu
» 2011-10-10 20:55:36
P-41928
Frodli
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-10-10 21:15:56
Uruchomienie ponowne nie działa, reinstall też. Moim zdaniem to wina tego, że dwa różne programy korzystają z tego samego kompilatora, pomimo, że każdy ma kompilator zainstalowany w swoim folderze :/

C:\Program Files (x86)\CodeBlocks\MinGW
C:\Program Files (x86)\PSCAD421Eval\emtdc

edit:
PSCAD będzie mi dopiero w drugiej połowie listopada potrzebny, tak więc postanowiłem go odinstalować. I co? C::B śmiga. Nie wiem, dlaczego te dwa programy się ze sobą kłócą.

Dzięki za pomoc, zamykam.
P-41930
« 1 »
  Strona 1 z 1