Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Wytwarzanie Gier 2D - o czym chcielibyście poczytać artykuły?

Ostatnio zmodyfikowano 2021-03-04 16:52
Autor Wiadomość
ziajek444
» 2015-01-21 23:52:45
Czy dało by się kontynuować opracowywanie funkcji z allegro 5? http://cpp0x.pl/dokumentacja/Allegro-5-0/873
Miało tyle być? Czy się coś stało że nie dochodzą nowe funkcje?
P-125350
DejaVu
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-01-22 17:45:31
Nie ma chętnych, którzy by to rzetelnie opracowywali.
P-125381
RazzorFlame
» 2015-01-22 18:14:07
Coś mi się wydaje, że większość z tych co pisała tutaj artykuły rozeszła się gdzieś albo nie chce im się już tego pisać. Teraz po czasie widzę, że to już nie to samo, uczenie się takich bibliotek nie ma sensu. Ja bardzo chciałem się uczyć jakichś bibliotek 2D, pisałem gry (i ich nie dokańczałem, boże ile tego było). Teraz już widzę, że to bez sensu. Na forum pojawiam się bardzo rzadko, większość problemów rozwiązuje sam i tylko z niektórymi dziele się z forum. Moim zdaniem jedyne co by się przydało to jakieś algorytmy ale nie kursy używania bibliotek. Ci, którym nie brakuje samozaparcia i tak będą w stanie odnaleźć to czego potrzebują.

Swoją drogą parę postów wyżej pekfos wspomniał coś o Waszym wspólnym projekcie. Gdzie można dowiedzieć się więcej? Projekt nadal tworzony czy porzucony? Kiedy można oczekiwać premiery?
P-125385
pekfos
» 2015-01-22 19:59:15
większość problemów rozwiązuje sam i tylko z niektórymi dziele się z forum.
O to chyba chodzi? Samemu rozwiązywać problemy.

Swoją drogą parę postów wyżej pekfos wspomniał coś o Waszym wspólnym projekcie. Gdzie można dowiedzieć się więcej? Projekt nadal tworzony czy porzucony? Kiedy można oczekiwać premiery?
Z tego co się orientuję.. to nie można. Projekt trwa, a wszystkie tematy na forum z nim związane są tajne przez poufne ;>
P-125391
DejaVu
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-01-22 22:24:04
Coś mi się wydaje, że większość z tych co pisała tutaj artykuły rozeszła się gdzieś albo nie chce im się już tego pisać. Teraz po czasie widzę, że to już nie to samo, uczenie się takich bibliotek nie ma sensu. Ja bardzo chciałem się uczyć jakichś bibliotek 2D, pisałem gry (i ich nie dokańczałem, boże ile tego było). Teraz już widzę, że to bez sensu. Na forum pojawiam się bardzo rzadko, większość problemów rozwiązuje sam i tylko z niektórymi dziele się z forum.
Sens zawsze jakiś jest - chociażby edukacja. Wiesz bowiem, że n+1 biblioteka będzie wymagała analogicznego skonfigurowania. Wiesz również jak podejść do wielu problemów projektowych oraz wiesz, że pisanie aplikacji samodzielnie jest zarówno trudne jak i nieefektywne. Ja się cieszę z tego, że projekt został rozpoczęty zespołowo, ponieważ dzięki temu znacznie więcej rzeczy jest w projekcie aniżeli gdybym go sam pisał. Więcej trzeba się przykładać do pisania eleganckiego kodu. Więcej uwagi trzeba poświęcać dokumentowaniu kodu. Projekt jest zorganizowany tak, aby każda osoba w zespole mogła łatwo z nim pracować bez wykonywania dodatkowych konfiguracji. Faktem jest, że projektu nadal nie ukończyliśmy tak jak Ty przytoczyłeś swoją historię, ale wiem też, że:
- dużo się przy tym nauczyliśmy
- chcemy dokończyć ten projekt
- staramy się aby był on jak najlepiej zaprojektowany
- nie boimy się robić refaktoringu (choć widzimy, że jest on kosztowny czasowo)

Innymi słowy: nawet jeżeli nowe kursy nie powstają to i tak jest się czego uczyć. Są biblioteki do których fajnie by było mieć kursy, no ale jak ktoś ma potrzebę się z czegoś dokształcić to i tak wykorzysta istniejące zasoby, zamiast czekać aż coś ciekawego się pokaże w języku polskim.
P-125405
Brunon3
» 2015-03-08 14:59:20
Kiedy zamierzacie odnowić lekcje z Materiałów Dodatkowych (kursu C++)?
P-127958
pekfos
» 2015-03-08 16:23:52
Gdy DV będzie mieć na to czas.
P-127960
Brunon3
» 2015-03-09 21:17:40
Ehh... Szukam już szukam długo i znaleźć nie mogę... :/
Jakbyście się zastanawiali jaki nowy kurs napisać/dodać to weźcie również pod uwagę kurs cURL. Szukam już czegokolwiek na ten temat na cpp0x.pl i w ogóle w internecie i znaleźć nie mogę, a widzę że już dużo osób przede mną miało ten sam problem co ja. ;)
Tak tylko przypominam. ;)

-BD.
P-128059
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 « 20 » 21
Poprzednia strona Strona 20 z 21 Następna strona