Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Monitorowanie sprawności i szybkości działania poszczególnych funkcji i obliczeń

Ostatnio zmodyfikowano 2011-11-01 13:00
Autor Wiadomość
yoogi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Monitorowanie sprawności i szybkości działania poszczególnych funkcji i obliczeń
» 2011-11-01 00:57:46
Witam, chciał bym przetestować szybkość paru funkcji i obliczeń, na przykład ilość inkrementacji w ciągu jednej sekundy, ale wyniki są różne, bo aplikacja rożne procesora zużywa. Dało by się to jakoś ograniczyć, żeby dana aplikacja zużywała daną ilość procesora i pamięci z goy ustaloną ?
P-43166
akwes
» 2011-11-01 01:05:28
Z tego co kojarzę to zasoby przydziela system według jego widzi mi się. Ale możesz spróbować pobawić się koligacją jeżeli masz dwa rdzenie i na pustym rdzeniu odpalić wyłącznie swoją aplikację.

Ewentualnie sprawdzić jak działają teksterki (ale one są po linuksem w większości) tam dokładnie piszą ile dany program dostaje do dyspozycji RAM-u i procka. Tylko z pamięcią chyba nie powinno być problemu :P Bo nawet jak system przydzieli Ci 500 MB to i tak pokazuje w menadżerze procesów ile zajmuje rzeczywiście.

Program pod linuxa do ustalania limitów procesora

Kolejna fajna rzecz. Plik
/etc/security/limits.conf
w Debianie (i innych linuksach pewnie też) ma limity dotyczące użytkownika, każdy proces ma właściciela, więc teoretycznie nowy użytkownik z limitem i jednym procesem da jakiś wynik?
P-43167
yoogi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-11-01 01:17:22
Niestety korzystam z windowsa, a co do rdzenia to system na okrągło korzysta z dwóch. Myślałem nad wykonywaniem jakiejś czynności i pobieraniem przy tym użycia procesora, ale samo pobranie też zużywa procesor, a ten wszystkich "benchmarki" muszą jakoś pisać
P-43168
akwes
» 2011-11-01 01:33:19
I co test to inny wynik : )
Jak masz czas to możesz spróbować na wirutalnej maszynie postawić linuksa, gorzej jak aplikacja windowsowa.
P-43169
yoogi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-11-01 01:53:00
Wolał bym bez wirtualizacji, jeszcze niedawno był "Deżawi" ale gdzieś go wcięło i nawet symbolicznie nie odpisał żeby po patrzeć do dokumentacji :)
P-43171
akwes
» 2011-11-01 01:58:22
A skoro o nim mowa, kiedyś gdzieś prezentował programy, które sprawdzały jak długo się wykonują, tylko nie wiem nawet czy to na tym forum czy innym i o co wtedy chodziło :P Ale sam czas to pewnie za mało :P ?
P-43172
yoogi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-11-01 02:04:51
Na jakim forum jeśli można wiedzieć :)

Widziałem jak kiedyś robił coś z kontenerem listy i porównywał to z vectorem, czy coś w tym stylu
P-43173
akwes
» 2011-11-01 02:20:48
No właśnie nie wiem :P Nie kojarzę czy to było tutaj, czy tutaj był tylko link do dyskusji.
P-43174
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona