Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Gry 3d jak zacząć...

Ostatnio zmodyfikowano 2011-12-08 16:51
Autor Wiadomość
marcin107
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Gry 3d jak zacząć...
» 2011-12-08 15:22:16
Witam, ostatnio próbuje atakować wasze poradniki dot. OpenGl, jednak jest taki jeden problem, bo cały czas nie wiadomo jak zrobić pewne rzeczy. Mam kilka pytań konkretnie:
Z tego co już wiem, żeby zrobić grę trzeba jej stworzyć okienko, później włącza się menu główne i zazwyczaj bierze się start, lub wczytaj. Dalej kiedy gra się ładuje jak to jest ? Coś tam się wczytuje jednak efekt widać dopiero po zakończonym wczytywaniu. Dlaczego ? Kolejne pytanie, na które chciałbym dostać odpowiedź to: Jak to jest, że w postaci jest kamera, sterowana myszką, jak to zrobić ? Oraz gdybym chciał zrobić taką gierkę 3d, to jak po prostu ładować elementy z pliku, ustawić je w odpowiednim miejscu, załączyć jakiegoś bohatera, który może chodzić i kamera z nim? Proszę mnie jakoś nakierować, chciałbym pójść dalej, ale utknąłem w martwym punkcie, gdyż czegoś w Waszych kursach brakuje.
P-45319
DejaVu
» 2011-12-08 15:25:26
Kursy opisują jak wykorzystać technologię, a nie jak napisać grę. Tworzenie gier to nic innego jak wykorzystywanie wielu technologii w jednym projekcie. Technologia jest na tyle elastyczna, że możesz praktycznie rzecz biorąc zadecydować jak będzie wyglądała najmniejsza pierdoła w grze. Polecam zacząć najpierw od gier 2D bądź biblioteki irrlicht 3D jeżeli jeszcze nie pisałeś żadnych gier.
P-45320
szyx_yankez
» 2011-12-08 15:27:29
Jedynej rzeczy jakiej brakuje to Twojego doświadczenia, rzucasz się odrazu na głęboką wodę, zacznij od jakiejś prostej gry 2D, z czasem wszystko Ci się zacznie rozjaśniać :D
P-45321
marcin107
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-12-08 15:49:59
Lubie wyzwania, a przy większym projekcie jest więcej pytań, czyli jakby lepsza nauka czy powtórzenie.
A więc gry 2d, od czego zacząć ? Jakiej biblioteki ?
P-45326
SeaMonster131
» 2011-12-08 16:28:52
Zacznij albo od nauki Allegro5 (http://warsztat.gd/tutorials.php?x=category&id=36) albo od SFML (kurs na tej stronie). Jak będziesz wiedział, jak się pisze gry, nabierzesz doświadczenia, to wtedy możesz sięgnąć po 3 wymiary ;)
P-45331
marcin107
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-12-08 16:51:37
Okey to będę kombinował na razie z SFML, bo już mam zainstalowane, jak będzie coś nie tegest to napisze, albo spróbuje z Allegro.
Dzięki wszystkim za pomoc
P-45333
« 1 »
  Strona 1 z 1