Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Allegro i JPG lub PNG

Ostatnio zmodyfikowano 2009-01-22 22:38
Autor Wiadomość
Tygrys86
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Allegro i JPG lub PNG
» 2009-01-19 09:40:50
  Witam serdecznie wszystkich którzy tworzą tak wspaniałą stronkę. Dziękuję Wam za Wasz trud w nauczaniu nas C++ i biblioteki allegro:)

Niestety z jedną lekcją mam kłopot;/

Uzywam Dev-a w wersji 4, system operacyjny Vista. Zainstalowałem poprawnie bibliotekę JPGAlleg i w projekcie zalinkowałem: -lalleg -ljpgal. Używałem kodu od Was, napisanego przez siebie oraz kodu z przykładu w bibliotece i zawsze mam ten sam błąd;/

W trakcie kompilacji otrzymuje błąd:

[link error] undefined reference to 'register_bitmap_file_typ'
[link error] undefined reference to 'imp__rgb_r_shift_32' itd....

Raz coś zrobiłem i się jakos skompilowało... jednak po odpaleniu z deva wyskakiwał od razu błąd, a po odpaleniu exe pokazywał się komunikat o braku jakiegoś pliku DLL z liczbą 42 w nazwie.. jakoś tak. 

Proszę Was o pomoc...
P-3724
pekfos
» 2009-01-19 09:55:42
komunikat o braku dll'a świadczy o tym że nie skopiowałeś go do katalogu z programem przez co nie może go znaleźć. aby odpalić programy w allegro
musisz skopiować do katalogu z projektem plik alleg42.dll czy jakoś tak, z katalogu
'bin' który znajduje sie tam gdzie zainstalowałeś dev'a
P-3725
Tygrys86
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-01-19 10:02:04
Racja:) Właśnie przed sekundą ją odlanazłem. to jednak nie rozwiązuje problemu... po kompilacji pojawia się poprostu windowsowy błąd i program jest zamykany.. to samo jak uruchamiam z poziomu kompilatora;/ Coś zaczyna się uruchamiać i nagle napis, że progam zostanie zamknięty... To samo dzieje mi się przy bibliotece z PNG.
P-3726
Tygrys86
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-01-19 17:07:18
Ehh... Zrobiłem sobie przykład z tej stronki o PNG. Niestety nie działa;/ Zalinkowałem wszystko dobrze, ściągnąłem bibliotekę. Wszystko się ładnie skompilowało, ale przy próbie odpalenia wyskakuje błąd systemu;/ Używam Dev i Visty.
P-3744
DeBugger
» 2009-01-19 18:05:20
Hmm... Niestety nei mam teraz dostępu do Windy, więc sprawdzić nei mogę. :(

BTW.
Zmieniłem nazwę żeby bardziej pasowała.
P-3747
Tygrys86
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-01-19 18:20:42
Dziekuje kolego. Powiem szczerze, że nie działają mi te biblioteki dodatkowe;/ Bez problemu śmiga mi conio oraz czyste allegro.. ale już przy innych coś się dzieje. Czy poza ściągnięciem biblioteki, przegraniem plików include oraz lib do katalogów dev i zalinkowaniu w opcjach projektu bibliotek poprzez: ( konsolidator )   -nazwa   , powinienem zrobić coś jeszcze ?
P-3748
DeBugger
» 2009-01-19 18:23:18
Zamiast:
-nazwa
Pisz:
-lnazwa
P-3749
Tygrys86
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-01-19 18:29:14
Tak mam zrobione:( Kompiluje nawet kody dołączone jako przykłady z biblioteką JPGAlleg i otrzymuje ten sam błąd;/

[linker error]undefined reference to 'register_bitmap_file_type'
[linker error]undefined reference to 'imp__rgb_r_shift_32'
[linker error]undefined reference to 'imp__rgb_g_shift_32'
[linker error]undefined reference to 'imp__rgb_b_shift_32'

itd...
P-3750
« 1 » 2 3 4 5
  Strona 1 z 5 Następna strona