Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

VC++ 2010 - zbugowane IDE? o.O

Ostatnio zmodyfikowano 2011-12-14 16:21
Autor Wiadomość
Mrovqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
VC++ 2010 - zbugowane IDE? o.O
» 2011-12-13 17:53:57
Witam!

Siedzę nad pewnym bugiem w MTC od dłuższego czasu... Znalazłem bardzo dziwny bug. Otóż w pewnej klasie jest składnik
bool kodowanie
. Wywołuję jedną metodę. Przypisuje ona wartość
false
 wspomnianemu składnikowi i wywołuje inną metode (kilka razy). Za pierwszym razem składnik zawiera to co przypisałem, więc jest OK. Jednak gdy ją wywołuje drugi raz to dzieje się coś dziwnego. Dosłownie przed wywołaniem metody wartość jest prawidłowa. Kolejny breakpoint stoi na pierwszej instrukcji tej metody... wtedy już wartość (nie wiem jakim prawem o.O) się zmienia! O co z tym chodzi? Miał już ktoś coś podobnego? Proszę o pomoc.

PS zapewne stęskniliście się za mną :D

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-45586
malan
» 2011-12-13 17:57:57
Na bank coś skopałeś :P A wypisywałeś sobie te wartości na ekran, czy użyłeś tylko Debuggera?
P-45587
Mrovqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-12-13 18:03:30
Na bank coś skopał :P A wypisywał sobie te wartości na ekran, czy użył tylko Debuggera?
o.O

Sprawdzałem jako Debug i Release (pod debugerem i normalnie). Stawiałem po każdej instrukcji breakpointa i w podglądzie sprawdzałem wartość. Bug jest cały czas... Przed chwilą na release pod debugerem z instrukcji na instrukcje zmieniła mi się wartość o.O (to chyba było wejście w pętle). Ja sprawdzałem to wiele razy instrukcja po instrukcji i to po prostu samo z siebie się zmienia! :/ Mogę dać kod... (i/lub nagrać film z tym bugiem)
P-45588
pekfos
» 2011-12-13 18:23:19
Mrovqa: To jakiej formy używać? obie pogrubiłeś/aś :P
P-45591
DejaVu
» 2011-12-13 18:28:20
Jeżeli dzieją się dziwne rzeczy - zrób rebuilda. Jeżeli rebuild nie pomoże to znaczy, że w kodzie masz błąd.
P-45592
Mrovqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-12-13 18:47:00
@pekfos adminem? Gratuluję :P
Jak nie wiesz jakiej formy używać mówiąc o mnie - popatrz na moje posty i się domyśl...

Co do problemu... Zrobiłem rebuilda i ponad jest błąd. Nie wiem w czym problem, więc dam kodzik: http://wklej.to/TZMx1
Zmienna kodowanie jest używana tylko w 4 miejscach w programie... w metodach dekoduj/koduj (nadawana wartość) oraz szyfruj/deszyfruj (odczytywana wartość). Metody koduj/szyfruj są analogiczne do tych zamieszczonych. Zamieściłem te, ponieważ one są wykorzystywane w moim teście. Jeśli chodzi o kod... to moja pierwsza aplikacja okienkowa i uczę się programowania, więc proszę - nie narzekajcie. Nie wnikajcie we wszystkie szczegóły. Chodzi głównie o to, gdzie zmienna kodowanie (i dlaczego) się zmienia. Zaraz zamieszczę filmik... (ale najpierw go nagram :D).
P-45593
DejaVu
» 2011-12-13 19:02:22
Z kodu, który załączyłeś nic nie wynika, więc nie wiem w czym widzisz problem, że coś nie działa jak trzeba.
P-45594
Mrovqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-12-13 19:06:33
Właśnie o to chodzi, że kod jest poprawny, a zmienna
bool kodowanie
 nie wiadomo dlaczego zmienia tam swoją wartość... Film się renderuje, zaraz go zamieszczę i dam tu linka.
P-45595
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona