Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

audiere problem

Ostatnio zmodyfikowano 2009-01-25 19:15
Autor Wiadomość
Tygrys86
Temat założony przez niniejszego użytkownika
audiere problem
» 2009-01-19 17:31:16
Witam.

Zrobiłem wszystko z podanym przykładem na forum. Zalinkowane w projekcie biblioteki wszystko poprzegrywane gdzie należy i program się kompiluje. Jednak przy próbie uruchomienia wyrzuca błąd o braku różnych DLL. Wszystkie DLL  wyszukałem w internecie jednak teraz pojawia mi się błąd: " Nie znaleziono punktu wejścia procedury vorbis_synthesis_halfrate w bibliotece libvorbis.dll :( Ehh czy ktoś komu ta bubliotek dobrze działa mógłby podesłać mi paczkę potrzebnych DLL...
P-3746
DejaVu
» 2009-01-19 21:36:32
Jak ja nie lubię rozwiązywać problemów z kompilacją... to jest coś co zawsze mnie najbardziej wkurza gdy mam zabrać się za coś nowego :) szukałeś może Dev-C++ package'a?

/edit:
na repozytorium zamieściłem Dev-C++ pack'a, pliki nagłówkowe i biblioteki: statyczną i dynamiczną.

/edit2:
Repozytorium: http://archiwum.ddt.pl/?GroupId=2147
P-3768
Tygrys86
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-01-19 22:38:52
Dziękuje, już się w to zagłębiam:) Sam kod się kompiluje i tworzy exe tylko przy próbie odpalenia prosi o DLL... rozumiem, że brak wtedy linkowania dynamicznego;/ DLL próbowałem ściągać z neta ale wkońcu wyswietlił mi napis, który napisałem na początku;/
P-3772
DejaVu
» 2009-01-19 22:41:52
Zlinkuj statyczną bibliotekę albo wgraj dll koło exe.
P-3775
Tygrys86
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-01-19 22:49:39
Statycznie mam podane linki do lib w kompilatorze, a w katalogu z exe mam dll tylko, że jak chciałem uruchomić to zaczął mnie prosić o rózne inne DLL które mu pościągałem z neta tylko, że teraz pojawia mi się błąd;/
P-3781
DejaVu
» 2009-01-20 13:50:00
Dzisiaj późnym wieczorem zobaczę o co chodzi. Wklej tylko jakiś krótki przykład, który będę mógł skompilować i sprawdzić czy działa.
P-3798
Tygrys86
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-01-20 14:59:16
Kod jest dość prosty i znalazłem go tu na forum.

C/C++
#include <audiere.h>
#include <iostream>
using namespace audiere;
using namespace std;
int main()
{
    //tworzymy obiekt odwołujący się do urządzenia
    AudioDevicePtr audiodevice( OpenDevice() );
   
    //wczytujemy plik, parametr true oznacza że nasz utwór nie jest wczytywany w całościku do pamięci.
    OutputStreamPtr graj( OpenSound( audiodevice, "Ehh.mp3", true ) );
   
    //ustawiamy siłę dźwięku
    graj->setVolume( 0.5 );
    //false nie zapętla utworu, true lopu'je nasz utworek
    graj->setRepeat( false );
    //odtwarzamy
    graj->play();
   
    {
        system( "PAUSE" ); //zatrzymanie programu do nacisniecia jakiegos przycisku
    }
    return 0;
}
W konsolidatorze zalinkowałem:
-lalleg_s -lkernel32 -luser32 -lgdi32 -lcomdlg32 -lole32 -ldinput -lddraw -ldxguid -lwinmm -ldsound -l audiere
zaś w katalogu dograłem DLL: libFLAC++, libFLAC, dumb, audiere, vorbisfile, libvorbisfile, ogg, libogg, libVorbis

Program się kompiluje, a potem przy uruchomieniu wywala błąd ( Nie znaleziono punktu wyjścia procedury vorbis_synthesis_halfrate w bibliotece libvorbis.dll )  ... Ehh z tego co czytałem na forum nie pisało nic o tych DLL nei wiem czemu aż o tyle prosił;/
P-3800
Patzick
» 2009-01-20 15:20:25
sprawdź tak:
w konsolidatorze daj tylko
-l audiere
kod taki jak masz, i koniecznie dodaj w tym samym folderze plik .mp3 dokładnie tak jak się nazywa, oraz audiere.dll podpisaną 1.9.3.0
mi to działa, więc jeżeli Tobie nie zadziała spakuję mój projekt w RARa i umieszczę gdzieś.
P-3801
« 1 » 2 3 4 5
  Strona 1 z 5 Następna strona