Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[cURL] Instalacja na VC++ 2010

Ostatnio zmodyfikowano 2011-12-21 20:17
Autor Wiadomość
Mrovqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[cURL] Instalacja na VC++ 2010
» 2011-12-20 18:02:21
Witam!

Próbowałem zainstalować sobie cURLa, męczyłem się wczoraj kilka godzin i nic :/ cURLa pobrałem stąd, wersja 7.23.1. Z pliku w środku doczytałem się, że trzeba sobie go samemu skompilować... Próbowałem sam, szukałem na internecie i nic.
OTHER MSVC IDEs
---------------

If you use VC++, Borland or similar compilers. Include all lib source
files in a static lib "project" (all .c and .h files that is).
(you should name it libcurl or similar)

Make the sources in the src/ drawer be a "win32 console application"
project. Name it curl.
Z tego za dużo się nie dowiedziałem... Kopiowałem zawartość folderu lib i kompilowałem (próbowałem jako static lib i DLL) i nic :/ (chyba brakowało "curl/build.h" czy jakoś tak... wg. powyższej instrukcji zrobiłem dobrze - dodałem wszystkie pliki z folderu lib...).
Na internecie dużo nie znalazłem. Mógłby mi ktoś opisać jak to skompilować lub - najlepiej - wrzucić skompilowanego cURLa pod VC++ 2010 Express? Byłbym bardzo wdzięczny :) Ostatnio dużo czasu nie mam... od poniedziałku mam w szkole codziennie po dwa sprawdziany, katastrofa :/ Jeszcze do tego nauka na konkursy (zadania). Ogólnie mówiąc - wolałbym tą godzinkę przy komputerze dziennie poświęcić na naukę cURLa niż męczenie się z jego instalacją.

/edit:
Są jakieś funkcje WinAPI do pobierania plików? Kolega mówił, żeby użyć cURLa... teraz mi napisał, że chyba WinAPI to ma.

/edit2:
Znalazłem wczoraj 207-stronicowy dokument o tym... Czy użycie WinAPI do internetu jest wieloplatformowe? Czy raczej już lepiej użyć cURLa? Może jest inna wieloplatformowa biblioteka do obsługi protokołu FTP?

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-45951
DejaVu
» 2011-12-21 13:43:43
Co to za różnica czy są inne biblioteki czy też nie? Przecież problemem Twoim jest kompilacja bibliotek ze źródeł. Na stronie, którą podałeś masz przecież paczkę Win32 - MSVC.
P-45986
Mrovqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-12-21 19:10:34
Co to za różnica czy są inne biblioteki czy też nie?
Zastanawiałem się jakiej biblioteki użyć do obsługi protokołu FTP...

/edit: nie chcę zaśmiecać forum dla jednego pytania... Czy WinINet jest wieloplatformowy?
Przecież problemem Twoim jest kompilacja bibliotek ze źródeł. Na stronie, którą podałeś masz przecież paczkę Win32 - MSVC.
Tak, owszem, ale to nie najnowsza wersja... Choć w ostateczności zapewne po nią sięgnę :)
P-46002
DejaVu
» 2011-12-21 19:29:41
Ja mam wersję sprzed 2 lat i jakoś nie narzekam...

Google nie gryzą... » DokumentacjaWinINet.
P-46004
Mrovqa
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-12-21 20:17:50
Dobra, dzięki. Jak będę miał problemy to otworzę ten temat. Chwilowo bawię się z czymś innym :)
Co do WinINet - szukałem w google, ale niezbyt dobrej frazy użyłem...

Pozdrawiam,
Mrowqa
P-46011
« 1 »
  Strona 1 z 1