Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Kurs NCurses II - Hello world - problem z cout/cin

Ostatnio zmodyfikowano 2009-01-27 01:42
Autor Wiadomość
setless
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Kurs NCurses II - Hello world - problem z cout/cin
» 2009-01-27 00:36:09
Nie wiem czy ten problem mam tylko ja, czy też to właściwie nie jest problem. Otóż, w drugiej lekcji owego kursu, zaraz po kodzie:
[Code src="c++"]
#include <ncurses.h>

int main()
{    
  initscr();   //1               
  printw("Hello World !!!");  //2             
  getch();     //3         
  endwin();     //4   
  return 0;
}[/code]
napisane jest:
2. Funkcja printw("tekst") - Wyświetlenie napisu na ekranie, nic jednak nie przeszkadza, by używać cout<<"tekst" .
Nie wiem jak to jest w windowsie, w każdym razie ja owych komend: cout, cin - użyć nie moge, w trakcie używanie ncurses. Chciałbym wiedzieć czy może źle kompiluje (dolaczam -lncurses), czy też źle mam zainstalowaną biblioteke. Doczytałem się pod tym adresem paru rzeczy, mianowicie że ncurses tworzy sobie jakiś bufor ekranu i do niego zapisuje wpierw dane. Dopiero po użyciu komendy refresh(), dane trafiaja na ekran. 

Edit: Źle sie wyraziłem. Komend: cin/cout użyć moge w sensie - kompilator nie wyrzuci błędu i program sie skompiluje. Jednak bez efektu działąnia tych funkcji.
P-3928
setless
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-01-27 10:43:05
yhm. Jednak nieoczywiste jeżeli o tym napisałem. A w stosunku do Ciebie, panie manfred, to powiem jedno - jeżeli nie masz cierpliwości, to nie odpowiadaj wogóle, bo psujesz humor i mnie i zapewne sobie. Dziękuje za "poświęcony czas".

 
P-3930
DejaVu
» 2009-01-27 11:32:11
cin/cout'a nie możesz używać z ncurses. NCurses ma własny mechanizm do wyświetlania tekstu i jego wczytywania tak więc musisz z nich korzystać. Może być to dla Ciebie spory dyskomfort, jednak korzystanie z funkcji dostarczonych z biblioteką ncurses ma swoje zalety (między innymi jest on przenośny na różne systemy operacyjne i jednocześnie będzie on w 99% obsłużony tak samo jak pod innym systemem operacyjnym).

/edit:
Co do manfreda... on jest zarozumiały w stosunku do innych, tak więc na niego trzeba brać poprawkę...
P-3933
setless
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-01-27 11:34:56
A wiec będe musiał zmienić nawyki :] . Dziekuję i pozdrawiam serdecznie! Temat do zamknięcia.
P-3934
lynx
» 2009-01-27 16:20:54
Rzeczywiście wyraziłem się nieco nie jasno w tym zdaniu, chodziło mi oto że w efekcie jest ona podobna do cout, jednak zapomniałem dodać że użycie ich z NCurses nie będzie poprawne. Już poprawiam.
P-3942
manfred
» 2009-01-27 01:42:55
<mode=Jasiu Śmietana>BES SĘSU</mode> jest ten błąd w kursie, przecież IMO to oczywiste, że STL z ncurses będą się o stdout kłócić... Nie ma w tym nic dziwnego, że ci to nie działa.
P-18724
« 1 »
  Strona 1 z 1