Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Konsola - Tworzenie programu z wygladem typu TP

Ostatnio zmodyfikowano 2012-01-10 20:33
Autor Wiadomość
RazzorFlame
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Konsola - Tworzenie programu z wygladem typu TP
» 2012-01-10 15:28:41
Zawsze się zastanawiałem jak można zrobić w konsoli coś jak EDIT w winapi... To dla mnie czarna magia. Moze są biblioteki do obsługi tego typu wyglądu ale się na tym nie znam. Własnie chce się Was zapytać w jakiej to bibliotece zrobić (ocz. razem z menu...)
P-47834
Mrovqa
» 2012-01-10 17:36:41
Nie bawiłem się tym, ale wiem, że da się pobrać uchwyt konsoli przy pomocy WinAPI. Jak pobierzesz uchwyt to możesz popróbować dodać tam kontrolki :)
P-47862
wizardus
» 2012-01-10 17:44:23
Albo możesz zrobić coś własnego za pomocą tej biblioteki :D:

Kurs New Curses
P-47866
pekfos
» 2012-01-10 18:11:58
He he, ja już bym wolał WinAPI zamiast tego NCurses..
P-47874
akwes
» 2012-01-10 20:33:16
Konsola to konsola, w niej się nie robi okienek, editów ani nic więcej poza ramkami (oknami) ASCII.

Maksem tego co osiągnęliśmy w konsoli są programy typu edytor tekstu (word, writer itd to są procesory tekstu, duża różnica).

Np. taki vi, nano czy też windowsowski edit. Tak wyglądają programy w konsoli. Jeszcze wyżej już są tylko okna dialogowe basha w linuksie. Tam okna powstają z liter oraz ich tła.

Aby było to co nazywa się okienkami potrzebna jest biblioteka, która to narysuje, np. takie SFML, tylko niższej abstrakcji.

http://pl.wikipedia.org/wiki/X_Window_System

Potem takie rysowanie zaczyna mieć dostęp do każdego piksela ekranu i robi już w miarę sensowne okna co widać w linku wyżej. Dorabiając do tego sensowny system zdarzeń mamy już jakieś tam GUI.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Interfejs_graficzny


W linuksie dobrze widać granicę między konsolą a interfejsem graficznym, który jest można by rzec, nakładką na to co dzieje się w konsoli. W linuksie zawsze można wywalić np. Gnoome i zainstalować KDE, w windowsie jest już trudniej.

To co Ci oferuje WinAPI i szeroko pojęty .NET to efekt pracy i doświadczeń z kilkunastu lat.
P-47896
« 1 »
  Strona 1 z 1