Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Formularze do automatycznych obliczeń

Ostatnio zmodyfikowano 2012-01-25 00:02
Autor Wiadomość
kolo01
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Formularze do automatycznych obliczeń
» 2012-01-24 18:02:43
Potrzebuję pomocy, chciałbym ułatwić sobie moją codzienną pracę i napisać samemu program na kompa. Podejrzewam, że dla kogoś kto na co dzień programuje to bułka z masłem, ale niestety nie dla mnie. Mam jednak trochę czasu, sporo samozaparcia i chętnie się uczę. W kilku zdaniach o co mi chodzi: Sprzedaję produkty składające się z kilku części. Ceny końcowego produktu są za każdym razem inne - praktycznie każdy ma swoja cenę indywidualną w zależności od wielkości i użytych materiałów.
Teraz siedzę i za każdym razem przy kliencie wklepuję wszystko na piechotę w kalkulator i podliczam a klient czeka i czeka. Ten model produktu kosztuje za metr bieżący 20 zł - potrzebuje 7 metrów, do tego trzeba inny element za 50 zł za metr kwadratowy a potrzeba 2 metry, do tego 1 element za metr bieżący za kwotę x ....itd..itd. To wszystko trwa a klient się niecierpliwi. Chciałbym  stworzyć coś w rodzaju formularza w który trzeba tylko wklepać wszystkie dane a program wyliczy mi cenę produktu końcowego. Czy jest możliwe napisanie czegoś takiego w c++. Może jest jakiś inny (ewentualnie)prostszy sposób? Nie jestem programistą i jedynie co udało mi się liznąć to html i css. Będę bardzo wdzięczny za pomoc i pomysły. Aha dodam jeszcze że jeśli funkcjonowałoby to tak, że klient sam mógłby np. przez internet wybrać elementy i obliczyć  sobie cenę produktu końcowego to byłby już szczyt moich marzeń...Z góry dziękuję za pomoc i pomysły.   
P-49323
pekfos
» 2012-01-24 18:04:38
» KursyKurs C++ kurs
P-49324
DejaVu
» 2012-01-24 18:09:06
1. Chcesz coś szybko policzyć - możesz użyć odpowiednio przygotowanego Excela.
2. Chcesz aby klient miał możliwość sprawdzania/obliczania czegokolwiek przez Internet => musisz stworzyć stronę Internetową.
3. Stron Internetowych nie robi się w C++.
4. Do robienia stron Internetowych polecam: PHP + MySQL + HTML + CSS.
5. Wszystkie wymienione technologie trzeba znać aby zrobić przeciętną stronę Internetową.
6. Można użyć również wielu gotowych rozwiązań sklepów Internetowych itp.
P-49326
kolo01
Temat założony przez niniejszego użytkownika
chyba nie do końca dobrze opisałem mój problem
» 2012-01-24 19:00:30
1. Chcesz coś szybko policzyć - możesz użyć odpowiednio przygotowanego Excela.
- muszę pododawać różne elementy, w cenach za metr bieżacy, za metr kwadratowy itd, ceny  dodatkowych części i to wszystko podliczyć razem. Da się to w excelu??
2. Chcesz aby klient miał możliwość sprawdzania/obliczania czegokolwiek przez Internet => musisz stworzyć stronę Internetową.
- stronę już mam, z tym że można na niej wszystko pooglądać, ale nic nie można obliczać.Dlatego chce właśnie stworzyć taka możliwość, ale ważniejsze jest dla mnie to żebym mógł przy kliencie w moim sklepie to poobliczać.
3. Stron Internetowych nie robi się w C++.
- wiem...rozumiem to jako żart...
4. Do robienia stron Internetowych polecam: PHP + MySQL + HTML + CSS.
- zrobiłem już stronę w html i css nie o to mi chodzi.
5. Wszystkie wymienione technologie trzeba znać aby zrobić przeciętną stronę Internetową.
strona juz jest!!
6. Można użyć również wielu gotowych rozwiązań sklepów Internetowych itp.
- może to mi trochę pomoże, poszperam ale nie wiem czy da się wykorzystać standarowy sklep internetowy do moich potrzeb.

Chodzi mi o to, że chcę móc szybko przy kliencie obliczyć mu za ile może kupić dany produkt składający się z wielu części w różnych cenach, nie wiem czy to obliczają gotowe rozwiązania internetowych sklepów?
P-49338
kolo01
Temat założony przez niniejszego użytkownika
może jeszcze jakoś lepiej to sprobuje opisać na przykładzie
» 2012-01-24 19:11:37
przyjmijmy, że sprzedaje okna. Drewniane, plastikowe, metalowe, mam 300 modeli okien. Klient może wybrać sobie okno w dowolnym wymiarze i dodatkami. Różne wzory ram, różne szkło, różne klamki, różne zabezpieczenia kolory itd itp. Teraz liczę to wszystko po kolei i dodaję jak palant a klient czeka. Chce wpisać nazwę modelu okna np: Okno drewniane numer 654654, wymiar 57 x 100 cm, szkło zielone, klamki złote, zabezpieczenia nr 7657 itd....i podać klientowi natychmiast cenę. Albo żeby klient wszedł na stronkę i sam wpisał sobie te dane i podliczył koszty. W czym coś takiego stworzyć?
P-49343
DejaVu
» 2012-01-24 19:55:33
- zrobiłem już stronę w html i css nie o to mi chodzi.
Pominąłeś dwie najważniejsze technologie :) HTML + CSS to narzędzia do wyświetlania danych. PHP + MySQL to narzędzia do przetwarzania danych. Definitywna różnica. Strony o statycznej treści (czyli sam HTML+CSS) są w dzisiejszych czasach praktycznie rzecz biorąc bezużyteczne w biznesie.

/edit:
Polecam również zainwestować w książkę do Excela i się zacząć jego uczyć jeżeli prowadzisz biznes.
P-49347
kolo01
Temat założony przez niniejszego użytkownika
przecież nie o to mi chodzi
» 2012-01-24 21:06:06
hej przecież nie piszę tu dlatego, żeby podyskutować tu o mojej stronce internetowej. Jest jaka jest - znam tylko trochę html i css więcej nie znam i nie umiałbym napisać tej stronki inaczej. Nawet jeśli profesjonalistom pewnie wydaje się to za mało do zrobienia dobrej strony. Zrobiłem sobie stronkę i jest ok. Nie o moja stronę tu chodzi. Potrzebuje małego programiku do pracy i zadałem proste pytanie, czy da się to napisać w c++. Jeśli tak to chętnie wezmę sie do roboty - poczytam, porobię kursy i napisze sobie kiedyś wreszcie taki programik. Może tez uznam to za zbyt pracochłonne, poddam sie i poszukam jakiegoś programisty, który napisze mi taki program. Nie wiem jeszcze, chce po prostu spróbować napisać to sam i chcę tylko wiedzieć czy c++ to dobre narzędzie do mojego celu lub czy może są jakieś inne prostsze rozwiązania. Nic więcej. Czy to za dużo?? Napiszcie po prostu: tak ucz się c++ i zrobisz taki programik lub napiszcie : nie c++ sie nie nadaje ale za to xxxxx się nadaje, albo napiszcie : nie pisz tego tak tylko użyj YYYYY i pozbędziesz się kłopotu. A tu zamiast normalnej podpowiedzi i pomocy "filozofanie" na temat mojej stronki internetowej...
Jeżeli przy pomocy Excela da się rozwiązać mój problem chętnie się tego pouczę. Da się ??  Nie znam excela - do teraz nic podobnego nie było mi potrzebne.I myślę tez, że nie zrobię kariery jako programista. Chcę tylko ułatwić sobie codzienną robotę, która nie ma nic wspólnego z programowaniem. Dlatego potrzebuje ten programik i waszej pomocy. 
P-49353
malan
» 2012-01-24 21:30:07
Potrzebuje małego programiku do pracy i zadałem proste pytanie, czy da się to napisać w c++.
Tak, da się.
P-49354
« 1 » 2 3 4
  Strona 1 z 4 Następna strona