Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Porażka od razu na początku.pomóżcie

Ostatnio zmodyfikowano 2012-02-09 19:45
Autor Wiadomość
zoranka
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Porażka od razu na początku.pomóżcie
» 2012-02-09 12:32:17
Napaliłam się jakiś czas temu na naukę programowania i wreszcie mam trochę czasu żeby się za to zabrać. Wstukałam więc w google "c++ kurs" i znalazłam tą stronkę.Ściągnęłam sobie środowisko ze strony która tu jest podana,przeczytałam 2 pierwsze lekcje i zabrałam się do przepisywania pierwszego programy (lekcja 3). Przepisałam,naciskam CTRL+ F9 i powinno mi wyjść okienko z tekstem.Ale nie wychodzi.za to na dole pojawia się napis "nothing to be done". Sprawdzam kilka razy czy jest wszystko dobrze przepisane, kombinuję,może gdzieś tu jest pauza którą nie do końca widać, może nie ma, chociaż wydaje się że jest.... w końcu kopiuję tekst programu ze strony. No i dalej to samo. Myślę wreszcie...może cos się zmieniło od czasu kiedy ten kurs był pisany coś jest nieaktualne....Szukam innego kursu. W innym kursie na początku identyczny programik,tylko że zamiast "Test działania code::blocks" jest "hello". Reszta dokładnie4 taka sama.Kopiuję tamten. Może jednak coś jest inaczej.Ale wynik ten sam.No i..dalej nie mogę ruszyć. Ściągnęłam w końcu inne środowisko. Kopiuję to samo w tamtym i ...tak jakby na momencik się ukazywał jakiś czarny ekran i coś tam było napisane.Ale to się dzieje za szybko żebym zdążyła przeczytać czy to co trzeba czy nie. Pomyślałam że może w code::blocks też wyskakuje, tylko że tak szybko że tego nawet nie zauważam.Komputer mam dość szybki. Ale to chyba powinno się utrzymywać aż do naciśnięcia dowolnego klawisza....
Pewnie robię jakiś głupi błąd...Nie śmiejcie się, każdy kiedyś zaczynał i był kompletnie zielony.Pomóżcie,proszę
P-50402
jsc
» 2012-02-09 12:44:21
Za pierwszym razem ściągnęłaś złą wersje Code Blocks proponuję tą:
Code Blocks z gcc

..tak jakby na momencik się ukazywał jakiś czarny ekran i coś tam było napisane

Program działa tylko nie ma żadnej instrukcji nakazującej czekanie. Może być getch ().
P-50403
zoranka
Temat założony przez niniejszego użytkownika
dzięki ale...
» 2012-02-09 12:53:34
ale dlaczego nie ma takiej instrukcji w programie napisanym na stronie jeśli powinna być? nie mam jej tez w tym napisanym na tamtej drugiej stronie. Na razie odinstalowałam tamta wersję code::block i ściągam tą twoją.zobaczymy co z tego wyjdzie. wyskoczyły mi jakieś błędy podczas instalacji.Moze tamnta wersja się nie wykasowała do końca.Chyba popsułam jeszcze bardziej:(
P-50405
jsc
» 2012-02-09 12:57:53
Błędy... a jakie?
P-50406
zoranka
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-02-09 13:07:33
zainstalowałam tamtą wersję z powrotem. zainstalowała mi się bez problemu.zauważyłam że jak chcę zapisać plik to nie ma tam formatu ppc. jest tylko code::block project files i code::block workspace files. jak zapisuję w jednym i drugim z nich to nie chce mi się potem otworzyć.w ogóle wszystko jest nie tak jak powinno:(
P-50407
jsc
» 2012-02-09 14:42:40
Aby zrobić nowy program najlepiej otworzyć program, a później wybrać: Create a new projekt i Console application.
P-50409
Hoop300
» 2012-02-09 15:45:19
a czemu akurat tak? ja zawsze brałem Ctrl + Shift + N :D
P-50410
m4tx
» 2012-02-09 19:45:59
Zrób jak Ci każą :P Zazwyczaj utworzenie nowego projektu rozwiązuje problemu, później też dużo łatwiej jest zarządzać całym kodem i samym procesem kompilacji.
P-50423
« 1 »
  Strona 1 z 1