Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Lekcja 16] Gra losowa

Ostatnio zmodyfikowano 2012-02-15 20:07
Autor Wiadomość
ShurTugal
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Lekcja 16] Gra losowa
» 2012-02-13 23:05:03
Witam.
Napisałem grę z zadania w lekcji 16 i działa on poprawnie (zmniejszyłem tylko zakres liczb). Problem jednak pojawia się gdy próbuje uruchomić program na innym komputerze niż ten na który pisałem program. Czym jest to spowodowane i jak to naprawić?
Kod mojego programu:
C/C++
// GRA - Los100.cpp : main project file.

using namespace System;

#include "stdafx.h"
#include <iostream>
#include <cstdlib>
#include <ctime>

int main()
{
    poczatek:
    srand( time( NULL ) );
    int LICZBA =( rand() % 100 ) + 1;
    int proby = 0;
    int X = 0;
   
    std::cout << "Witaj w grze. \nKomputer wylosowal jedna liczbe calkowita z zakresu od 1 do 100. Zgadnij jaka to :)" << std::endl;
   
    do
    {
        proby++;
        BLAD:
        std::cout << "\n\nProba " << proby << ". Zgadnij liczbe: ";
        std::cin >> X;
        if( !( std::cin.good() ) )
        {
            std::cout << "\n\tBLAD: Podaj LICZBE CALKOWITA z zakresu od 1 do 100!";
            std::cin.clear();
            std::cin.sync();
            goto BLAD;
        }
        std::cin.clear();
        std::cin.sync();
       
        if( X <= 0 || X > 100 )
        {
            std::cout << "\tBledna liczba, szukaj liczby od 1 do 100!";
        }
        else
        {
            if( X > LICZBA )
            {
                std::cout << "\n -> Wylosowana liczba jest mniejsza od " << X << std::endl;
            }
           
            if( X < LICZBA )
            {
                std::cout << "\n -> Wylosowana liczba jest wieksza od " << X << std::endl;
            }
        }
    } while( X != LICZBA );
   
    std::cout << "\n\t!!! WYGRALES !!!\n\nUdalo Ci sie za " << proby << " podejsciem" << std::endl;
   
    std::cout << "\nCzy chcesz zagrac ponownie? (T/N): ";
    char end;
    std::cin >> end;
    std::cin.clear();
    std::cin.sync();
   
    if( end == 'T' || end == 't' )
    {
        std::cout << "\n\n\n\n\n";
        goto poczatek;
    }
   
    return 0;
}
P-50711
konri1990
» 2012-02-13 23:30:24
Używasz innego kompilatora i/lub piszesz w innym programie, nie jestem pewnie ale wydaje mi się, że pisałeś w Borlandzie (on ma część swoich bibliotek i poleceń, dlatego raczej nie jest polecany do nauki, wiem bo sam tego doświadczyłem). Co do programu, postaraj się obejść polecenie goto w jakiś inny sposób, bo raczej się go nie używa, powoduje, że Twój kod staje się mniej czytelny dla nas ale też i dla innych:>
P-50712
szyx_yankez
» 2012-02-13 23:42:04
Problem jednak pojawia się gdy próbuje uruchomić program na innym komputerze niż ten na który pisałem program.
To może napisz jaki ten problem?
P-50713
ShurTugal
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-02-14 00:00:32
Używam Visual Studio 2008. Wyskakujący błąd ma taką treść: "Nie można uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja równoczesna jest niewłaściwa. Więcej szczegółów można znaleźć w dzienniku zdarzeń aplikacji."
P-50715
szyx_yankez
» 2012-02-14 01:27:36
Sprawdź czy aby nie próbujesz uruchamiać 64-bitowej aplikacji na 32-bitowym systemie.
P-50716
ShurTugal
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-02-14 10:55:53
Próbowałem na różnych komputerach, zarówno z 32 jak i 64-bitowym systemem. Błąd za każdym razem jest taki sam.
P-50732
malan
» 2012-02-14 21:59:14
P-50784
ShurTugal
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-02-15 20:07:05
Przeczytałem temat, zainstalowałem SP1 do VS2008. Niestety nic to nie pomogło, pojawia się nadal ten sam błąd. Dodam ze używam Windows 7 x64.

Edit:
Zainstalowałem CodeBlocks i skompilowałem w nim kod i działa bez problemów (użyłem kompilatora VSC++ 2008 ponieważ GNU GCC Compiler nie zaskakiwał). Nie znam jednak powodu problemów z VS2008.

Edit2:
Problem rozwiązany. Głupi błąd przy tworzeniu projektu. Zamiast wybrac Win32 Console Application wybrałem CLR Console Application.
P-50832
« 1 »
  Strona 1 z 1