Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Autostart aplikacji

Ostatnio zmodyfikowano 2012-02-22 13:19
Autor Wiadomość
yoogi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Autostart aplikacji
» 2012-02-22 04:32:50
Witam, moja aplikacja uruchamia się przy starcie systemu, za pomocą dodania do rejestru "SOFTWARE\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Run" wpisu. Tylko jest problem, bo NOD32 wykrywa to jako "MALWARE". Myślałem nad napisaniem osobno pliku *.reg i uruchamianiem go z poziomu aplikacji, ale wyświetliło by się okienko czy dodać wpis do rejestru, więc to nie jest najlepszy pomysł. Wie ktoś jak by tu rozwiązać problem ?
P-51189
DejaVu
» 2012-02-22 08:52:26
napisz/uzyj instalatora, a aplikacja niech tylko modyfikuje ewentualne wpisy w rejestrze.
P-51191
yoogi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-02-22 10:28:16
O ile wiem instalator to aplikacja. W mojej aplikacji są buttony "Instaluj" i "Usuń"
P-51194
DejaVu
» 2012-02-22 11:32:09
Ale aplikacja powinna otwierać/edytować istniejące wpisy w rejestrze, a nie je tworzyć. Tworzenie wpisów w rejestrze może być uznawane za maleware (czy cokolwiek innego).
P-51196
yoogi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-02-22 11:48:09
Aha, a taki instalator wtedy będzie uznany za malware, więc jestem w kropce. Chyba że masz na myśli jakiś rodzaj aplikacji, czyli instalator, który trzeba jakoś specjalnie zrobić, jeżeli tak to się podziel swoją wiedzą, co mam zrobić, żeby było dobrze :)
P-51198
DejaVu
» 2012-02-22 11:51:05
Moja wiedza raczej nie jest zbyt duża w tym temacie - napisz prostą aplikację, która dodaje wpis do rejestru i prostą aplikację która tylko i wyłącznie odczytuje lub modyfikuje rejestr (bez flagi tworzenia). Będziesz wiedział wówczas co jest dozwolone w aplikacji 'desktopowej'. Instalatory zazwyczaj uruchamia się w trybie administratora, więc dodawanie wpisów do rejestru nie powinno być jakimś większym problemem.
P-51199
yoogi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-02-22 12:11:46
Fakt, ale mi nie chodzi o prawa, tylko o postrzeganie przez NOD'a jako MALWARE. Napisałem dwie aplikacje (dokładnie modyfikowałem istniejącą), jedna dodawała wpis do rejestru a druga modyfikowała, obie czynności nie są niedozwolone z punktu widzenia antywirusów, jedynie dodawanie wpisu akurat do tego klucza jest niedozwolone. Dla przykładu dodam, że podobna aplikacja a właściwie robiąca ten sam wpis do rejestru, nie jest postrzegana jako MALWARE. Dlatego ciekawi mnie jak to jest zrobione i jak rozwiązać ten problem
P-51200
xevuel
» 2012-02-22 12:19:57
A może to nie rejestr jest problemem? Może NOD wykrywa inny kawałek programu jako malware?

//EDIT:
Albo spróbuj zapisać do innego klucza. Z tego co wiem, są chyba 4 takie klucze, skąd Windows bierze autostart. Jakby i to nie pomogło, zawsze możesz zrobić skrót w "C:\Documents and Settings\[nazwa_profilu]\Menu Start\Programy\Autostart"
P-51201
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona