Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Win7 vs Linux c++

Ostatnio zmodyfikowano 2012-02-25 19:59
Autor Wiadomość
Neox
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Win7 vs Linux c++
» 2012-02-22 19:31:25
Witam.
Jestem nowy zarówno jak na tym forum i jak w tematyce c++... wiec kilka mi się pytanie no sowa na głowę, mianowicie jestem użytkownikiem win7 i moje pytanie się nasuwa takie, czy nie lepiej zainstalować Linuxa do programowania czy usiedzieć już w win7?
Pozdrawiam.
P-51239
RazzorFlame
» 2012-02-22 19:41:53
Moim zdaniem jezeli cos z kombinować z przeróbką systemu to tak.
P-51240
npHard
» 2012-02-22 19:58:08
Heh, win vs linux. I zaraz rozpęta się wojna... Zwolennicy Windowsa będą zachwalać Windowsa a zwolennicy Linuksa będą zachwalać Linuksa...

Ja należę do tych drugich więc napiszę kilka słów. To jest moja prywatna opinia ale moim zdaniem Linux jest dużo prostszy z punktu widzenia początkującego programisty. Instalowanie bibliotek jest proste jak drut i sprowadza się do do dwóch kliknięć/prostej komendy. Do kompilowania prostych programów wystarczy terminal(nie trzeba uruchamiać olbrzymiego IDE), który naprawdę wiele ułatwia(nie tylko jeśli chodzi o programowanie). W Windowsie też tak można ale wymaga to sporo zachodu. Struktura plików w Linuksie na początku wydaje się dziwna. Jak to? Nie ma c:/Program Files? Ale jak się temu przyjrzeć to to ma sens i każdy plik ma swoje miejsce a przy częstym instalowaniu i usuwaniu różnym np. bibliotek w systemie nie ma syfu.
Z tych powodów zachęcam do spróbowania Linuksa i to nie tylko w celu programowania.
P-51242
yoogi
» 2012-02-22 20:07:39
Mi się linux podoba ze względu na wygląd :) a do tego można zmieniac środowiska graficzne, czego bym nie powiedział o windowsie :)
P-51243
jsc
» 2012-02-22 20:13:25
Jak już jesteśmy przy Linuxie jako o środowisku programowaniu to co sądzicie o VIMie jako edytorze kodu?
P-51244
bingo009
» 2012-02-22 20:43:08
Ja używam Windows 7 i nie mam z nim żadnych problemów. Działa szybko i stabilnie. Linux też jest dobrym systemem, ale w Linuxie Ubuntu odstraszył mnie interfejs. Nic w nim nie umiałem zrobić. Może i bym się nauczył, ale postawiłem sobie Linuxa wirtualnie, aby luknąć co on potrafi. Tobie radze to samo:
Postaw sobie wirtualnie(np. Virtual Box) Linuxa, i popatrz czy ci pasuje.
P-51245
McAffey
» 2012-02-22 20:51:49
Postaw sobie wirtualnie(np. Virtual Box) Linuxa, i popatrz czy ci pasuje.
Moim zdaniem dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest po prostu ściągnięcie Wersji Live. A co do dystrybucji linuxa to ja najlepiej znam Fedorę i ją zawsze najbardziej polecam.
P-51246
Neox
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-02-22 21:06:24
W tym jest haczyk ze posiadam już linuxa mandrive, ale właśnie chciałem się dowiedzieć czy jest w nim a win7 duża różnica, jak już ktoś wspomniał odstraszył mnie interfejs, lecz dla chcącego nic trudnego zęby ogarnąć wszystko
P-51247
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona