Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Program graficzny a C++

Ostatnio zmodyfikowano 2012-03-19 18:02
Autor Wiadomość
Unlimited
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Program graficzny a C++
» 2012-03-18 23:03:24
Witam. Jestem w trakcie nauki C++. Dość szybko mi to idzie bo uczę się w szkole Pascala już prawie rok więc podstawy mam. 2 działy kursu z tej strony zrobiłem w 3 dni. Wszystko dotychczas rozumiem. Popełniłem tylko drobne błędy i wspomagałem się tutejszym forum (raz zamiast == miałem =, a drugi raz to miałem niepotrzebny średnik - kody zawsze były dobre).

I teraz mam następujące pytania:

- czy w C++ stworzę program który będzie miał piękną oprawę graficzną (czy w C++ da się to ładnie zrobić?), czy są do tego odpowiednie narzędzia? Czy tylko da się zrobić podstawowe okienka...
Np oprawa graficzna taka:
http://serwislodz.pl/wp-content/uploads/2011/03/interfejs-zarejestruj1.jpg (tak wiem że to antywirus ale to tylko pierwszy lepszy screen z google)
http://www.dvdburner.info/images/nero-6-ultra.jpg (i np taka wypustka na dole jak jest tutaj na screenie z nero)
da się zrobić? Trudne to będzie? (albo inaczej - trudniejsze niż w innych językach programowania?)

- czy może istnieje jakiś lepszy język od C++? Czytam ostatnio że C# jest lepszy... Albo VB .NET lecz to tylko na Windows'y...

- czy można w C++ mieć np w takim programie jako logo mieć coś kręcącego się (3D) ? No i żeby to ogólnie ładnie wszystko wyglądało a nie jak za czasów win98 tj. kwadratowe zwykłe okienka?

A tak w ogóle to taki avast w jakim języku jest napisany? Wie ktoś? Albo takie nero?
P-52898
akwes
» 2012-03-18 23:10:03
Kursy na stronie są dokładnie o tym o czym wymieniłeś. Do tego się używa bibliotek. Wejdź w kursy i poniżej kursów C++ masz kursy do bibliotek. Każdą poprzedza krótki opis.
P-52900
Unlimited
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-03-18 23:18:47
Tak widziałem ale po wpisaniu w google fraz opengl, winapi wcale to zbyt wiele wyglądem nie zachęca...
P-52902
akwes
» 2012-03-18 23:27:36
Winapi jest trudne, opengl też.

Spróbuj SFML (rysowanie) albo GTK+ (aplikacje).
P-52903
jsc
» 2012-03-18 23:31:16
- czy może istnieje jakiś lepszy język od C++?
Nikt uczciwie nie powie, że ten czy inny język stoi na szczycie ewolucji. Ale za to można podać aktualną czołówkę ogólnego zastosowania, do której należy C++, Java, C#. Jeśli się wahasz nic nie szkodzi zapoznać się z nimi wszystkimi, a może nawet zaczerpniesz jakieś inspiracje co do kodowania.

Istnieje pewne klasy problemów, w których lepiej odejść od tej czołówki i zainteresować się językami specjalizowanymi, które że tak powiem z definicji dla tych konkretnych zastosowań są optymalne.

- czy można w C++ mieć np w takim programie jako logo mieć coś kręcącego się (3D) ? No i żeby to ogólnie ładnie wszystko wyglądało a nie jak za czasów win98 tj. kwadratowe zwykłe okienka?

Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:
P-52905
Unlimited
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-03-18 23:59:36
Ok ale w sumie dalej nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie czy w C++ da się zrobić taki piękny program (pod względem graficznym) jak np avast i takie wypustki jak np. w nero.
P-52912
akwes
» 2012-03-19 00:12:03
Wszystko się da. Kwestia umiejętności Twoich, tylko i wyłącznie.
P-52913
Unlimited
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-03-19 00:56:27
A możesz podać jakiś przykład za pomocą jakiej biblioteki jest możliwe wykonanie takiego czegoś? Poczytał bym sobie o tym więcej :)
P-52917
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona