Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Jak sobie wypracować logikę do programowania

Ostatnio zmodyfikowano 2012-03-29 22:26
Autor Wiadomość
drewnoo
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Jak sobie wypracować logikę do programowania
» 2012-03-29 20:56:05
Witam,mam ten problem,gdyż jestem już na czytaniu poziomu 3 kursu,wszystko świetnie rozumiem,ale nie moge tego przekształcić na kod.Może  programuje 2 tygodnie,bo tyle łącznie poświęciłem do tej pory,ale patrząc na inne kody początkujących w porównaniu do mnie osiągaja znacznie lepsze efekty.To mnie irytuje,nawet podstawowej,gdzie by glupi nawet napisal pracy domowej w tym kursie nie moge zrobic.Pytaniem tematu tego jest jak sobie wycwiczyc taką "smykałkę" do układania i pisania kodów.Mimo tego dalej cwicze kurs,bo tak mi sie wydaje,ze im dalej w las,tym u mnie gorzej z podstawami.Moze zle sie uczylem,nie wiem,bardzo wiec prosze o pomoc. Przeczytalem ten temat http://cpp0x.pl/forum/temat/?id=5591 jest okej,swietny i motywuje nawet,ale no co z tym zrobic,o czym mowie:)
P-53458
SeaMonster131
» 2012-03-29 20:59:48
Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz. Zacznij od wypisania tekstu na ekran. Później rozbudowuj ten program, o nowo nauczone rzeczy. W ten sposób zapamiętasz każdą tą rzecz. Po prostu przyjdzie to z doświadczeniem, z czasem ;)
P-53461
drewnoo
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-03-29 21:08:16
Wiem,troche może jestem niecierpliwy,przecież porządne doświadczenie w programowaniu sie wyrabia latami.Analizując kod,często mnie ciągnie do niewiedzy,żebym to odwalil,i powiedział : NO NIE WIEM,a zarazem niechęć,mimo tego próbuję dalej,ale to utrudnia mi skupienie.Mimo mam motywację,choć mam 16 lat,chce to robić w przyszłości. Tylko mówie ci,wyobraźnia co do układania kodu. Z matematyką w zadaniach tekstowych z takimi rzeczami nie mam problemów,tak też z tym,tylko nie potrafie to przerzucić na czysciutki kod C++ :)
P-53462
SeaMonster131
» 2012-03-29 21:33:48
Ja w tym roku także mam 16, 2 lata już pisze w C++. Nadal nie wiem naprawde wielu wielu rzeczy, a Ty sie martwisz, że po 2 tyg nie umiesz napisać programu? :P Najważniejsze jest to, żebyś był cierpliwy, żebyś sie nie zniechęcił. Najgorszy jest początek, później to już z górki, uwierz mi ;)
P-53465
akwes
» 2012-03-29 21:51:05
A ja zaś powiem że programowanie to sinusoida :) Raz klepiesz jak Bóg tworzył świat, a raz klepiesz jak meble z ikei bez instrukcji.

P-53472
yoogi
» 2012-03-29 22:26:09
LOL OMG nie umiesz używać google, było milion takich postów


Wybacz nie mogłem się powstrzymać, zaraźliwe to jest na tym forum :)
A tak na poważnie to polecam nie zapamiętywać nic na pamięć, tylko pisać. Podczas pisania więcej się nauczysz
P-53474
« 1 »
  Strona 1 z 1